Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » . Ki cseréltem a winchestert...

Gergo14126 kérdése:

. Ki cseréltem a winchestert egy nagyobbra de nem érzékeli a bios . Hogy tudom jól beállitani? Azért gondolom hogy nem érzékdli mert usb-rtelepítem a windows de a telepítő azt irja hogy helyezzem be telepitőt. Valami megoldás?

Figyelt kérdés
Hp compaq 6720s .Az usb telepitőt a rufus progival csinaltam

2018. jan. 16. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem, USB-ről telepíted a rendszert. Ez tiszta. De mikor boot-olsz a booteszközről (pendrive-od amin a telepítő van) akkor nem lát semmi tárolót? Akkor értesít? Milyen csatlakozású a HDD, SATA vagy régebbi, IDE csatlakozású? Új vagy használt a cucc? Ha régebbi csatlakozású, a jumper-eket jól belőtted? Mivel IDE HDD-vel régen volt dolgom ezért nem teljesen emlékszem, de azt hiszem nem kell jumper-ekkel szarakodni, ha csak egy HDD-ről van szó. Viszont ha többről, akkor kell megadni a jumper-ek helyezgetésével, hogy melyik legyen elsődleges, másodlagos stb... Viszont ha alapból 1 van és nem ismeri fel akkor sem árt beállítani a jumper-eket úgy, ahogy az a HDD-n fel van tüntetve ábrán. Az mutatja hogyan kell helyezgetni a jumper-eket, hogy elsődlegesként ismerje fel a tárolót. Ha meg SATA csatlakozású akkor lényegtelen ez. Azoknál már a kábel miatt BIOS-ból eldöntheted, hogy melyik legyen elsődleges.
2018. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biosban mindenképpen látni kell - akár telepítet oprendszer nélkül is a merevlemezeket.


Biztos, hogy ott nem látszik?


A windows csak akkor fogja látni ha diskmanager-ben megfelelően konfirguráltad a HDDét.

Az előző válaszoló nagyon jól leírta a tudnivalókat, ha ha már BIOSban sem látod a merevlemezt annak nincs köze a telepítéshez.

2018. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
SAta hdd es ez az egy van benne .akkor lehet a telepitovel van gond ??
2018. jan. 17. 07:40
 4/7 anonim ***** válasza:
mit takar a nagyobb merevlemez? Mert 2TB felett már GPT partícióra kell formázni a HDD-t, vagy gyakran nem látja a telepítő.
2018. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1 TB a uj hdd.de nem lattam a biosba a hdd nem irja sehol tobb helyen neztem a neten es ott lattam .nekem meg semmi .hogy lehst ez ?
2018. jan. 17. 12:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Tápot (molex 4pin)/adatkábelt (SATA) kötöttél-e a HDD-re? Lehet egyértelmű ez a dolog, de lehet, hogy te kihagytad. Én csak ebben az esetben tudom elképzelni, hogy nem ismeri fel még a BIOS-ban sem a gép a tárolót. #1 is én voltam.
2018. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
En hibam miatt nem mukodott ragaszkodtam a xphez de azzsl nem mjkodott. Win7 sikerult minden .szépen fut!!köszönöm a segitsegst !helyesírasert bocsi
2018. jan. 17. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!