Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nincs a laptopomon csak 1...

Nincs a laptopomon csak 1 JACK csatlakozó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kinéztem egy Arctis 3 Gaming Fejhallgatót, és a csatlakozása vezeték végén 2 felé ágazik. Egy Mikrofon és egy Hang kimenetre.


Na most a laptopomon (Acer Aspire 5 - A515-51G) csak egy JACK bemenet van, és ha csatlakoztatok egy Fej/fül hallgatót/mikrofont, kiírja hogy miként szeretném használni az eszközt. Mikrofon/fejhallgató/kihangosító.


Akkor ezt a Fejhallgatót amit kinéztem nem is tudnám használni? Mármint a mikrofon és a hang részét egyszerre?



Elnézést a leírásért de nem nagyon értek a JACK témához.


Köszönöm előre is



2018. jan. 19. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, sajnos a laptopokon így működik. Egy külső usb- hangkártya segíthet, pár ezerért kapható.
2018. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Szerinted ehez a fejhallgatóhoz jó lesz az 5.1-es USB hangkártya vagy vegyek inkább 7.1-es USB-s hangkártyát hozzá?


Illetve nem baj hogy "olcsó" ez az USB cucc, nem lesz nagyon elfogadhatatlan a hangminősége?

2018. jan. 19. 21:19
 3/6 anonim ***** válasza:

úgy működik, ha veszel átalakítót, ami 2db 3 pines 3.5 jackből csinál neked 1db 4 pines 3.5-ös jacket.

[link]


Az elgondolás alapja pont az, mint a mobiloknál, ahol szintén csak 1 szem jack van és tudsz fej/fülhallgatót használni és mikrofont is.

Azért kérdez most rá a notebook, mert 3 pines az, amit dugdosol bele, nem 4 pines.


Egyébként meg létezik USB-s fejhallgató is, nekem is az van most (ozon ocelot world, bár nem ajánlom a harmat vékony kábele és ba*i nagy kezelő panelja miatt, ami ritmikusan zavarja a kezed/tested), azzal minden gond nélkül menni fog.

2018. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyen átalakítót már próbáltam de nem jó vele :/


Ezért kell az USB Hangkártya, csak a kérdésem még mindig az hogy nem lesz nagyon nagyon rossza hang minősége a Hangkártya olcsósága miatt? (Én örülök neki hogy nem kell több 10e-t rákölteni ne értsetek félre) Illetve akkor ezzel az USB-s cuccal tuti lesz egyszerre hang és mikrofonom is?


...Köszönöm

2018. jan. 19. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor jó minőségű kártya kell.

Másik válaszolónak: Sajnos az átalakító azért nem működik, mert a laptopban nem olyan csatlakozó van, egyszerre csak vagy be vagy kimenetként működik, akármit kötsz be, ilyenek az áramkörei.

2018. jan. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor kérdezem úgy, nagyon észrevehető egy 2.000 Ft-ot meg egy 10.000 Ft-ot USB hangkártya különbsége laikus "füllel"? És ha észrevehető akkor miben? Zúg/búg alapból? Vagy nagyon halk lesz vagy zajos vagy micsoda?


nem keverke zenét mseg nincs stúdióm meg hasonló nagy dolgok, szimpla mezei filmeket akarok nézni/zenét hallgatni és játszani vele.


?

2018. jan. 19. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!