Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jól állítottam be a ramok...

Jól állítottam be a ramok sebességét? Egyáltalán megérte?

Figyelt kérdés

2133Mhz DDR4 HyperX Fury ramokról van szó, 1 kit 8-8GB.

Olvastam neten hogy sokan vesznek 2133mh-s ramot, és átállítják 2400 vagy akár több Mhz-re, mert simán bírják.

Bár vásárláskor én még nem terveztem ezt tenni, de ma megcsináltam. Elvileg működik, de lenne pár kérdésem hozzá.


Képek

BIOS: [link]

CPU-Z: [link]


Tehát a kérdések:

Akkor most mindkét ram 2400Mhz-n megy vagy csak az egyik? Mert ugye 2400-2133Mhz-t ír BIOS-nál. Lehet hogy a második érték az alapértelmezett lenne, nem tudom.

(System memory Multipliert szerkesztettem, 21.33-ről 24-re, az első értéket, a második értéket nem lehet szerkeszteni.)


XMP-t itt be kell kapcsolni? Bekapcsoltam, de ha kikapcsolom akkor is ugyanez minden, gondolom mert alapből 2133mhz-s ramok.


Illetve megéri ez a 2400Mhz-n való üzemelés, esetleg befolyásolja a garanciát, élettartamot?



2018. jan. 21. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A memóriák nem tudnak eltérő frekvencián működni egy időben, tehát mindkét modul 2400MHz-es órajelet használ. A második, nem módosítható érték jó eséllyel a gyári érték lesz, ami egy szimpla emlékeztető.


Az XMP-t felesleges bekapcsolni, az lényegében ugyanezt csinálná, csak még mást is megpiszkálna.


Az órajel emelése nem befolyásolja túlzottan az élettartamot, ellenben a teljesítményt annál inkább. Ha bírják a modulok, érdemes lehet akár 2800MHz-ig is emelni, és lehet használni kisebb időzítéseket is akár. Ehhez jó eséllyel már magasabb üzemi feszültség kell, mivel a gyári 1.2V nem lesz elég. Egészen 1.35V-ig lehet biztonságosan menni, sok, magasabb órajelű memória is ezt használja.


Teljesítmény tekintetében jelentős változást tud okozni egy ilyesfajta tuning, különösen akkor, ha Ryzen alapú PC-ről van szó.

2018. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

I5 7500 :D Nem mertem még Ryzent venni, persze lehet rosszul csináltam, sokan mondják hogy jobb.


Egy kérdésem felmerült még, a CL-t 16-re állította.

16-16-16-50. Ott látszik a CPU-Z-n. Alapból 14-14-14-35.

Állítsam BIOS-ban 14-14-14-35-re? Vagy esetleg 15-15-15-35-re? (mert az alapból 2400Mhz-s HyperX ramok CL15-ösek)

2018. jan. 21. 16:37
 3/3 A kérdező kommentje:
16-16-16-40-re állította*
2018. jan. 21. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!