Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD hány évig szokta nektek...

SSD hány évig szokta nektek bírni, mindennapi használat mellet?

Figyelt kérdés
HDD-7-8-10 évig szokják bírni.

2018. jan. 24. 21:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

2013-ban vettem egy WD 1TB-os HDD-t azóta hibátlan, 100%-os (kondíció és teljesítmény is). 2014-ben (év elején) vettem egy Kingston SSDNow V300 60GB-os SSD-t, hogy arról futtassam az OP rendszert. Ez most 96%-on áll. Szóval 4 év alatt 4%-ot romlott az állapota, magyarul évi 1%-ot. Ha megmarad ez a romlási ütem még 30 év után is használható lesz :D. Azt mondjuk hozzá kell tenni, hogy ez a 4%-nyi romlás is az utóbbi 1 évben történt. Szóval egyre gyorsuló ütemben "épül le". De 10 évet így is tuti kibírna komolyabb hibák nélkül.

Emellett van még egy szintén WD márkájú notebook HDD-m ami most 10 éves és 100%-os minden tekintetben.

2018. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

# 11: A HDD is kifog bírni 30 évet?


Nekem most van egy Toshiba semmi baja 100% a kondíciója, a teljesítménye is 100%, de az élettartama 775 nap. Remélem még ki fog bírni 2 évet.

2018. jan. 25. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!