Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság mitől ilyen drágák a...

Manapság mitől ilyen drágák a számítógép alkatrészek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni/összerakni egy újabb pc konfigurációt, nézegettem a bluechip, ipon...stb. oldalakon az alkatrészeket és mondhatni ledöbbentem.


(Oké, elismerem az utóbbi 1-2 évben abszolút nem is foglalkoztam, nem nézegettem semmilyen hardvert. Nem foglalkoztam a témával, tehát meglepetésként ért a dolog).


Egy normálisabb általános felhasználású gépet sem lehet már olcsóbban összerakni. (használtat pedig semmiképpen sem veszek!)



2018. jan. 25. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A memóriákat a telefongyártás szívja el, a videokártyák árait meg a kriptovaluta-bányászat nyomta fel.
2018. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
De amúgy valóságban RAM árak, hatalmas nagy kartelezés. :D
2018. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Rosszul látjátok. Nem az alkatrészek drágák, hanem mi keresünk keveset. Aki hazavisz havonta 3-4 ezer eurot, az könnyen kicsengeti évente az 1000-1500 euros gép árát minden évben.

Amíg ilyen hatalmas a kereslet, addig sem a gyártót, sem a forgalmazót nem érdekli, hogy sokan nem tudják megfizetni a legújabb technikát, így sem bírják ellátni a boltokat.

2018. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2018. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: Nehogy azt hidd! Az amerikai és német fórumokon is ugyanúgy lázadoznak az árak miatt.
2018. jan. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
58%

Én most raktam össze egy i7 8700k konfigot 250K-ból. A videokártya marad a régi GTX 770. Nekem ez a kártya is bőven hozza amit kell, pár pixel miatt nem fogok 300k+ -os 1080-ast venni. A régi gépem: intel 8400 3.0GHz-es proci, 4GB 800-as RAM, GTX 770-es videokártya.


Ezzel hoztam a következőket:

- World of Tanks: uniqum játékos

- Smite: ranked silver

- War Thunder: 100-as szint, realistic/simulator mode 73% győzelmi ráta.

- Escape from Tarkov: level 39

... csak hogy egy párat említsek. Vagyonokat az költsön a gépre szerintem aki e-sportoló, kőgazdag, vagy aki megteheti de minek... :D


... ja vagy aki hosszú távra tervez a konfiggal, de az évi 1500 dolláros költekezés a gépre számomra az agyhalál kategóriát képviseli, ha nem tartozik bele a felsoroltakba (ez a saját véleményem, ha más másként gondolja ám legyen, ez engem semmiben sem fog érinteni).

2018. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!