Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus GTX 1060 O6G melegszik,...

Asus GTX 1060 O6G melegszik, a ventilátorok meg nyugiban pörögnek, miért?

Figyelt kérdés
Játék közben 80 fokra is felmegy, de a ventilátorok max 50%-on forognak. Kényelmes lehet neki a 80 fok? Vagy miért nem hűti jobban automatikusan?
2018. jan. 26. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kéne jobban hűteni? Bármikor feltekerheted 100%-ra manuálisan, csak akkor meg fogsz süketülni.


Itt egy optimalizációs problémáról van szó: a hallásod menjen tönkre 5 év alatt, vagy a kártya? Az ASUS úgy döntött, hogy egyik se, ezért a 80°C minimális élettartamromlást okoz és élettanilag az 50% ventilátor sebesség csak vegetatív panaszokat eredményez a felhasználónál. Tehát úgy ítélték meg, hogy ez az ideális.

2018. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hello!

Nem tudom mivel játszol, de nekem általában 70 fok körül szokott lenni és teljesen csöndben van, szval normális (3 ventis gigabyte azért -10 gondolom) de volt AMD r9 280am az 110-130 között mozgott és még úgyis bírta 1 évig szval gondolom a 80 az teljesen kellemes

2018. jan. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67 felé nekem még nem ment giga windforce2 hűtéssel
2018. jan. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Két ventis csak, de nem zajos, még ha felhúzom 100%-ra sem, akkor 10 fokot esik, tehát 70 körül megy.

Köszönöm a válaszokat, ment a plusz! :)

2018. jan. 27. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!