Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magyarországon miért sokan...

Magyarországon miért sokan annyira bányászat ellenesek?

Figyelt kérdés

Olvastam a PH ezzel kapcsolatos cikkeit és ott is agyabugyálják a bányászatot rendesen:


[link]


[link]


Sokan annak tulajdonítják a magas VGA árakat, de arra semmi bizonyíték, hogy a miner-ek miatt ment fel így az ár. A DDR4-es RAM-ok árai is az egekben vannak és annak aligha a bányászat az oka.



2018. febr. 1. 08:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%

Azt mondják, már az áram többe kerül (célhardverrel is), mint a bányászattal kitermelt nyereség.

Témához nem értek, cikkekben ezt olvastam.

Lehet van olyan hely, ahol olcsóbb az áram.

2018. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
"Sokan annak tulajdonítják a magas VGA árakat, de arra semmi bizonyíték, hogy a miner-ek miatt ment fel így az ár." Te valami retardált vagy?
2018. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Tisztázzuk, a memória ára a megnövekedett okos eszközöknek köszönhető, okosóra, okos hűtő, okos sütő, telefon, tablet, okos anyám kínja. Egy miner gép 2GB rammal is el lenne, de 4gb a legkisebb ddr4-nél, ezért 4 gigát raknak bele.

Ebből következik, hogy hiánycikké vált. Amiből hiány van és kell a népnek, annak az ára repül felfele, egyszerű közgazdaságtan.


A videokártyák meg pont a bányászok miatt váltak hiánycikké.

[link]

Akik repülőgépet vásárolnak/bérelnek, csak hogy előbb bejöjjön a kártya, azok nem vásárolják fel a készletet, á dehogy.


Hülyeségeket nem kell írni, pontosan a sok miner miatt húzott el a videokártyák ára. Annyira kimaxolták az RX 470/480 szériát hogy a többi minernek már nem maradt, így elkezdték a többi videokártyát is felvásárolni, mert egyszerűen nincsen másik, elfogyott.

Mivel hiánycikk, igény van rá, nő az ára.

2018. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
7%

"Magyarországon miért sokan annyira bányászat ellenesek?"


Mert ilyen a magyar, ha valakinek van esze és pénze befektetni, és hoz pár millát, akkor a többi már irigy rá.

És mivel neki se esze se pénze, ezért elkezdi terjeszteni a saját hülyeségét, hogy mennyire nem éri meg, és mint tudjuk -egy bolond 100-t csinál.

Csak 2 barátom volt mellettem annak idején, a többit meg most eszi a penész az irigységtől, és szeretnének ők is egy darabot a tortából, persze ingyen, mert kockáztatni nem mernek.

2018. febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem is feltétlenül a bányászat ellen van a nép, hanem a hatalmas áremelkedések miatt.

Nézzük már meg, egy gtx 1060 3gb 58-60 ezer volt megjelenéskor (nyilván a legolcsóbbak), ma már 100e alatt nem találsz nagyon.

2018. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Mert a kriptopénz a 21. század legnagyobb átverése, az emberiség határtalan mennyiségű pénzt és energiát pocsékol arra, hogy előállítsák a SEMMIT. És sok-sok ezer tanulatlan, ostoba "szakember" osztja az észt az igazi pénzügyi szakembereknek, hogy nem értenek hozzá, ez a jövő, és ő igenis milliárdos lesz belőle.
2018. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
#6 Azért szerintem azt még korai kijelenteni, hogy átverés lenne. A banki szektor se sokkal biztosabb lábakon áll ha azt nézed. Bármikor jöhet egy újabb válság mint 2008-ban volt és akkor ismét lehet egy nagy káosz. Én ismerek embereket külföldről, akik meg is élnek a bányászásból és még továbbfejlesztésre is telik nekik belőle.
2018. febr. 1. 10:24
 8/28 anonim ***** válasza:
15%

Kettesnek: szerintem te vagy retardált. vagy írj rendes választ, vagy végy egy fegyvert 1 töltényel.. és tudod a dolgod.


Visszatérve a kérdésre. előttem levő jól megírta.. Aki nem ért hozzá, nem hajlandó befektetni és kockáztatni. annak ez majdhogynem lopásnak tűnik. Amit nem értenek az emberek azt fikázzák (főleg a magyar jó ebben).

Sok oka van hogy nincs kártya, de kb összefogllalom..

Azért magas a VGA ár, mert:

- nincs készleten, és az utolsó 1-2 darabot csillagászati áron adják.

- RAM árak is felmentek.

- PUBG miatt a 1060 kb 50-60%-át felvásárolta kína

- Új készlet legyártása nem 2 nap. November-december körül kezeett elfogyni a VGA a polcokról... no, akkor még kell párezer... ennek a procedúrája: MEg kell rendelni, chippet, nyákot legyártani... onnan át azokhoz akik rádobjéák a hűtést (Asus, EVGA stb) ha ez egvan dobozolható, és szállítható, de nem ám drágán repülővel, hanem a legolcsóbb módon, az pedig hajóval jön a távolkeletről. ez az egész folyamat kb 3-4 hónap. tehát ha Decemberre rájöttek hogy kell más sok kártya, akkor abból kb március-április körül lesz újra pótlás. Addig is, ami elérhető 1-2 darab, az csillagászati áron megy.


Egyszerűen várni kell még, és lesz készleten is, akor az árak is realizálódnak.


Bányászatra meg 2 válaszom van.. ha nem tetszik:

A: kezd el te is akár 1 kártyával

B: Tartsd a szád, senkit nem érdekel a nyavalygás.


Ha az utcán sétálok, és nem tetszik, hogy valaki egy lambóval rohangál, mert nekem nincs, nem megyek oda, és rángatom ki, verem meg, vagy beszólok, meg leanyázom.. mert nem ez a rendje.. tovább járok és kész. meglesz a véleményem, de nem fogom emiatt szembe köpni. PErsze az internet névtelensége miatt sokaknak marhanagy a szájuk, ha valakibe bele kell rúgni.

2018. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó: 1 kártyával, jó vicc. Én elkezdtem, és a kártya árát nem hozná be soha! Arról nem is beszélve, hogy az áramköltség magasabb, mint amit "kitermel".

Ez az egész kriptovaluta bányászat olyan, mint anno a "piramisjátékok". Vannak akik nagyon jól járnak vele, de a többség igencsak megszívja. Itt is ez lesz majd. Nemsokára kidurran a lufi és sok "bányász" hoppon marad.

2018. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
5%

Utolsó:


"A pilótajáték vagy piramisjáték olyan nem fenntartható hierarchikus pénzügyi hálózat, amelybe az újonnan belépett emberek belépési díját a korábbi tagok, a „piramisban” felette elhelyezkedő személyek kapják meg. A másik variáció az, amennyiben nem kell senkinek semmit küldeni, viszont te kapsz fizetséget egy csatlakozási díj ellenében. Ekkor természetesen a cég semmilyen profitot nem termel, a fizetést a csatlakozási díjak exponenciális növekedéséből fedezik."


És akor a kérdésem, hogy te a bányéászatban hol a ge**ben látsz piramist? Bárki szabadon elkezdheti, vagy abbahagyhatja. Futárkodni is lehet... egy arra alkalmas kocsival.. vagy egy szar 30 éves ladával... természetesen egyikkel lesz profi, másikkal nem.. mert nem jársz utábba, hogy mit hogy kell, nem értesz hozzá, nem is érdekel, és kockázat/befektetés nélkül akarsz pénzt.. sőt ne is kelljen csinálni érte semmit.. csak kéthetente kopogtasson valaki, és nyomjn pártízezret a kezedbe. ezt szeretnéd, és mivel nem így van, szar a rendszer, és Piramis, és átbaszás, meg úúúezolyanmintaHollandTulipánvóóót stb.


Kell befektetés.. lesz kockázat,és foglalkozni kell vele napi szinten.


1080 Ti-vel kezdtem 2017 nyarán. 3 hete vettem meg a 2. 1080 TI-met aból amit az előző hozott. Bevétel változó.. voltak idők amikor egy 1080 TI-vel napi 15-18$-t lehetett keresnni, most jelenleg csupán 5-7 naponta mai összehozható. Iylewn hullámok voltak többször és lesznek is. Kissebb kártyákkal tény hogy kevesebb a nyereség, és régebbi kártyáknál tényleg előfordul, hogy több az áram, mint amennyit hoz. Nekem 1 darab 1080 Ti 80%-ra lekorlátozva havi szinten fogyazst kb 3500-4000-et. ha csak napi 5$-al számolok. az nyereséges... nem sok de plusz. és majd lesz idő, amikor megint több jön.

2018. febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!