Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magyarországon miért sokan...

Magyarországon miért sokan annyira bányászat ellenesek?

Figyelt kérdés

Olvastam a PH ezzel kapcsolatos cikkeit és ott is agyabugyálják a bányászatot rendesen:


[link]


[link]


Sokan annak tulajdonítják a magas VGA árakat, de arra semmi bizonyíték, hogy a miner-ek miatt ment fel így az ár. A DDR4-es RAM-ok árai is az egekben vannak és annak aligha a bányászat az oka.



2018. febr. 1. 08:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

De hátha elfelejtetted :D


Egyébként én is gusztustalannak tartom a weboldalakon a bányászatot.

Nagyon rossz felé veszi az irányt a dolog.

Március-ban vagy áprilisban akarok új gépet venni, remélem a kártyák olcsók lesznek addigra.

2018. febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Ha bedőlne a bányászat, attól nem biztos, hogy lejjebb is mennének a kártyák.. Reménykedni lehet, de sok dolog befolyásolja, hogy mire van kereslet. Nekem inkább a RAM árakkal van bajom. Kész vicc, hogy 16GB 60ezer forintba kerül.
2018. febr. 5. 19:40
 23/28 anonim ***** válasza:

Ram árak már mennek lefelé 5%-t estek 2 hónap alatt.

Nyárra az is rendbe jön, ha a bányászat megáll, olyan túlkínálat lesz a piacon, hogy visszatér minden a normálisba.

2018. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

#23 Aztán lesz majd valami újabb ok a drágulásra.:D


Úgy 3-4 éve mikor drasztikusan felmentek a HDD árak, mert kínában vagy hol nagy árvíz volt és elmosta a gyárakat, na az is nagy szívás volt mindenkinek és évekig dupla áron lehetett HDD-t venni. Az a baj a számitástechnika az ilyen sajnos. Mindig ilyen kiszámíthatatlan volt az árfolyam. Én úgy vagyok vele, ha valami ára nagyon lent van, érdemes akár kettőt is venni belőle, mert jól jöhet ilyen rosszabb időkre. Akár többért eladhatod mint amennyiért vetted,stb.

És szerintem ha be is dőlne a bányászat, úgy is kitalálnának helyette valami újat rövid idő alatt...

2018. febr. 5. 21:25
 25/28 anonim ***** válasza:
Ami viszont jó hogy az SSD árak nem drágultak. Igaz hogy nem is igazán esett az áruk. Most érdemes szerintem SSD-t venni. Ha drágulás jön azért. Ha nem lesz drágulás akkor meg azért mert akkor is csak lassan fog ereszkedni az áruk. 512GB-osak már jó árban vannak. Az ár márka és típusfüggő de a már éppen jó és megbízható példányok nagyon jó árak vannak.
2018. febr. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nem csak Magyarországon. A minerek többsége is elismeri, hogy a bányászat miatt váltak magassá a VGA árak. Ezért a régi minerek a többiekhez hasonlóan, nem örülnek az új minereknek. Az új minerekkel drágulnak a kártyák, és növekedik a bányászat nehézségi szint.
2018. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Visszatérőként még egy indokot írjak erre, Magyarország régen egy olyan ország volt, ahol a munkának volt becsülete. Nem a nagy szocializmus, ehhez elég visszamenni csak 20 évet. Le is írták társadalomelemzők, hogy ez generációs probléma. Az Y generáció nagyon kevés munkával szeretne sok pénzt keresni. A kevés munkát sem úgy kell elkzépzelni, hogy ég a kezük alatt a munka, vagy napi 8-12 órában ülnek a tervezőasztal mellett. Hanem szórakozásként képzelik el még azt a keveset is.

A Youtuberek vagy a bányászok ennek az Y generációnak részei, vagy olyan X generációsok, akiknek mindig büdös volt a munka és ezzel együtt a tanulás. Ismerek ilyeneket. Félmilliót, vagy egymiliót nem nehéz összetenni, hogy elkezdhessék. Az egyik a szomszédom, két év alatt már több számítógéppel sok kártyával bányászik. Mutatta idén, hogy ezek fűtik a kis házát, mostanában 0 fok külső felett 17 fokra, de ha hidegebb van, akkor kevesebbre. Akinek lehet, annak dicsekszik azzal, milyen pénzes. De még mindig tőlem kunyerál. Nem adózik, mert akkor már ételre sem maradna nekik. Kis fát adok néha, de nem a senkiházi, hanem a felesége és a gyereke miatt. Nem egészséges 18 fok alatti hőmérséklet. A felesége rendes, dolgos.

Ismerek egy olyat is, aki ugyanígy léhűtő, még abban is hasonlít a kategória társaira, hogy azonnal bányászni akart amint hallott róla, de nem volt pénze.

Nem állítom, hogy minden egyes bányász rossz ember, de hogy az összes olyan semmirekellő munkakerülő benne van már, akinek volt pénze ezt elkezdeni, az biztos.

2018. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Le is írták társadalomelemzők, hogy ez generációs probléma."

Amióta világ a világ, azóta fikázzák az emberek az utánuk jövő generációkat. Az ingyenélés, a munkakerülés mindig is benne volt az emberekben, csak a módszerek változtak, a tendenciák nem. 20 évvel ezelőtt pl. a CD- és kazettamásolásból éltek sokan, pedig akkor sem volt nagy meló betolni két adathordozót és megnyomni két gombot. Miközben ugyanannyi pénzért én a konzervgyárban megpakoltam egy raklapot kukoricakonzervvel.

2018. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!