Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Asus X550JX laptopom,...

Van egy Asus X550JX laptopom, túlságosan melegedik (már a kezdetek óta), hova vigyem szervizbe?

Figyelt kérdés

Főleg játék közben forrósodik, kb másfél éves a laptop, és mivel eddig csak PC-m volt, azt hittem, normális az ekkora "melegedés", de pár hete az egyik ismerősöm felfigyelt rá, hogy nagyon forró, ez így nem jó. 2 év garancia van rá (laptop pont hu oldalról rendeltem), ilyenkor szerintetek oda vigyem vissza szervizbe, vagy egy asus üzletbe, vagy hova? Válaszotokat előre is köszönöm!

(Nem értek a számítógépekhez.)



2018. febr. 1. 17:51
 1/5 Tomorrowland válasza:

Nem muszáj elvinni szervizbe.

Attól függ hogy mik vannak abba a laptopba és hogy mikkel játtszol, simán lehet hogy csak azért melegedik mmert a bizonyos játék kicsit túlterheli a rendszert és az alap hűtő nem bírja már ennyire lehűteni.

Ha leírod a laptop konfigját meg hogy mikkel játtszol akor megtudom mondani.

De ha csak a játék miatt melegedik túl akkor érdemes venni hoozá egy hűtőt.

Ide be linkelek egyet ami megfelel a célnak, de még nézegethetsz párat.

Teljesen jó árban van és le is hűti a laptopot: [link]

2018. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Laptop configja:

videokártya: GeForce GTX 950M

processzor: Intel® Core™ i7 4750HQ 2.00GHz

RAM: 8 GB

merevlemez méret: 1 TB


Amilyen játékokkal játszok (mindegyiknél forrósodik 10-20 perc után):

Counter Strike: Global Offensive (legrosszabb grafikára állítva)

League of Legends (ugyancsak legrosszabb grafikára állítva; amióta átállítottam fix 30fps-re, már nem annyira forrósodik)

Paladins (szintén)

Overwatch (szintén a legalapabb grafon, de ez néha ki is crashel)

2018. febr. 2. 15:04
 3/5 A kérdező kommentje:

Letöltöttem egy programot, ami mutatja a CPU hőmérsékletét.

Alapból 40 celsius fok körül mozgott, 10 perc Paladinsozás után felment mind a 4 processzormag 90 fokra. Szerintem ez nem normális, főleg, hogy másfél éves laptop, és ez a paladins eleve nem valami hű de durva grafikájú játék, de amint mondtam, teljesen le van véve a grafika (minden lehetőség very low, vagy kikapcsolva amit lehet), még a felbontást is levettem 800x600-ra (a monitor közepén van a kép így, nem telíti ki), de az se ért sokat. És így ment fel 90+ fokra 10 perc játék után.

2018. febr. 2. 15:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy most volt az első, hogy használtam ilyen "hőmérő" programot, de nem ez volt a legmelegebb státusz, amit tapasztaltam, szóval szerintem tovább is emelkedne a hőfok (főleg, hogy elvileg ez egy nem rossz laptop, szóval akár normális [nem atom high, csak normál] grafikán is kéne tudnom játszani, de akkor félek tényleg leégne).
2018. febr. 2. 16:00
 5/5 Tomorrowland válasza:

Hát valószínüleg ez nam normális.

De szerintem megéri azt az 5k forintot az a hűtő, egy próbát megér.

2018. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!