Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Időnként újraindul a gép, mi...

Időnként újraindul a gép, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Egy hete a páromnak sikerült egy jóadag vírust összeszedni a gépre. Újraraktam a wint,de a D meghajtót nem formáztam,mert nem volt idő adatokat menteni. A gép amúgy működött,viszont akkor elkezdett durván óránként legalább egyszer újraindulni. A win telepítés után úgy tűnt megoldódott,bár én azóta most ülök először előtte. Úgy látom a probléma azóta is áll,bár furcsa. Csak és kizárólag online filmnézés közben állt le ma 2*, pontosan 4 órával bekapcsolás után. Játék közben semmi baja,nem is fagy le egyszerűen csak újraindult. Úgy döntöttem,hogy kinyomom az automatikus újraindítást crash esetén (hátha okosabb leszek) ,de így meg simán csak lekapcsolt. Próbáljam meg esetleg a teljes rendszert újratelepíteni,vagy hardver gond lesz? Nyáron előfordult,hogy 1-2* újraindult játék közben ,de ott a processzor enyhe melegedése volt a gond,itt ez nem lehet.

Konfig:

AMD FX8320

8192 MB 1600 MHZ

ATI radeon rx 460 2gb

Chieftec 500W

ASRock 980DE3/U3S3 R2.0



2018. febr. 2. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem virus, az online filmes oldalak tele vannak vele. Tedd ujra az egesz rendszert. Drp.su rol szedj le minden drivert. Ha gondolod probald meg a 2-at eloszor, hatha az segit.
2018. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 formatron válasza:

Ha az újratelepítés után is rendszeresen újraindul a gép, akkor még mindig lehet virus okozta hiba, ha a fertőzött file a D meghajtódon van és telepítés után használtad is. Ha ez a hiba áll fenn, akkor egy újratelepítéssel tudod kiküszöbölni, de akkor teljes mértékben mellőzd a rendszermeghajtón kívüli összes meghajtó használatát, s ha akkor is újraindul, akkor egyértelműen hardveres a hiba.

Tudomásom szerint a vírusok többsége nem arról híres, hogy újraindítja a rendszert, így elsősorban hardveres hibára tippelnék, de látatlanul mégis csak az 'újratelepítős-csak rendszermeghajtót használós' próbát ajánlanám.

Ezeken felül újraindulhat a gép, ha a processzor túlmelegedett és elérte a kritikus hőfokot, ami lehet nem megfelelő hűtés vagy pasztázottság eredménye, vagy a processzor 'haldoklása' is.

HDD hiba miatt is láttam rendszeres újraindulást...

Memóriahiba esetén is újraindulhat, viszont azt általában egy 'kék halál' kíséri, mely esetben a memória kiírása (kék képernyő megjelenik, s felpörög egy számláló 100%-ig) után újraindul a gép.

És ott van a VGA is, ami ritka esetben, de mégis csak okozhat újraindulást mondjuk ha megtelik a memóriája.

Nagyon összetett a dolog, és biztos diagnózist csak konkrét diagnosztikai eszközzel tudnék mondani...

Személy szerint 22 éve foglalkozom informatikával, s ezt csak azért említem meg, hogy ne alapozz csak egy konkrét tippre...Leírhatunk neked 10 féle tippet és nyilván az egyik jó is lesz, de az a legbiztosabb ha valamilyen úton-módon minden alkatrészt letesztelsz, szükség esetén kicserélsz mindaddig, ameddig meg nem szűnik a hiba oka. De persze a legjobb, ha szakértőt hívsz, viszont gondolom, azt szeretnéd elkerülni a költségek miatt...:) Sok sikert!

2018. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 formatron válasza:

U.I.:


A szoftverek minden esetben valamilyen hardver környezetben működnek, így azok problémái közvetlen

hatással vannak annak működésére. Az esetek egy részében a hardver hiba az egész eszköz

működésképtelenségéhez vezet, ilyen esetben a kiváltó ok könnyen felismerhető. Ha a hardver hibája

olyan típusú, hogy az eszköz látszólag működőképes, akkor ez nagyon megnehezítheti a hiba

felismerését és kiküszöbölését.

Hardver hiba lehet például egy olyan érzékelő meghibásodása is, amely adatokkal lát el összetettebb

szoftvereket. Például, ha egy hőfok vagy nyomás érzékelő hamis adatokat ad, akkor a rendszer szoftver a

hamis adatok alapján vezérli az eszközt.

A hardver hiba következhet nem csak a korábban működő eszköz meghibásodásából, hanem abból is, ha

az adott hardver eszköz valamilyen gyártási hiba miatt nem hozza a megfelelő teljesítmény

paramétereket.

Ha van kedved olvasgatni, akkor íme egy példa arra, hogy milyen hatalmas végletek és nem feltételezett hibák lehetnek az informatikában:

Megtörtént eset, hogy egy szoftver a terheléses tesztelés során nem hozta az elvárt

paramétereket. Az egyes komponensek vizsgálata alapján nem volt oka a lassulásnak.

Kisebb terhelésnél tökéletesen működött a rendszer, egy bizonyos terhelés felett azonban

exponenciálisan megnőttek a válaszidők. Csak hálózati kapacitás problémára lehetett gondolni. Külön

megvizsgálva a hálózatot a szükséges kapacitás többszörösét is gond nélkül biztosította, így ezt ki

lehetett zárni. Maradtak a szerverek vagy a kliensek. A kliensek régen használatban lévő eszközök voltak,

minden más rendszerrel működtek megfelelően. A szerverek viszonylag újak voltak, így a figyelem ezekre

irányult. A szervereket szétszedve kiderült, hogy a gyártó az összerakás során a 1 GB kapacitású hálózati

kártya helyett 100 MB kapacitásút szerelt az eszközbe – rosszul felcímkézve – így ennek alacsony

kapacitása okozta a problémát. (A gyártó 4 órán belül cserélte.) A vizsgálattal elveszett idő 100

munkaóra felett volt...:)

2018. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 formatron válasza:

Általánosságban előforduló hibajelzések:


1 rövid sípszó : DRAM frissítési hiba, a rendszer nem tudja frissíteni a memóriát, így annak tartalma elveszik. Jellemzően memóriahibára utal, de az alaplap is okozhatja.

2 rövid sípszó : paritáshiba. Tipikusan a memória hibájára utal, ritkábban az alaplap is lehet hibás.

3 rövid sípszó : hiba az első 64K RAM-ban. Ez a hiba is jellemzően memóriahiba. Az első bankban levő memóriamodul hibás, vagy nem érintkezik megfelelően, így a memória első 64KB-os szegmensében hiba keletkezik. Ritkábban ugyan, de az alaplap hibája is okozhatja.

4 rövid sípszó : rendszer timerhiba. Ezt a hibát egyértelműen az alaplap hibája okozza.

5 rövid sípszó : processzorhiba. A processzor esetleg az alaplap okozza.

6 rövid sípszó : billentyűzet-vezérlő vagy A20 kapu hiba. Okozhatja a billentyűzet vagy a billentyűzet-vezérlő hibája, amely egyben a magas memória (HMA) elérésére szolgáló A20 kaput is vezérli.

7 rövid sípszó : virtuális mód hiba. A processzor vagy az alaplap hibája okozhatja.

8 rövid sípszó : videómemória hiba. A BIOS nem tudta írni vagy olvasni a videókártyamemóriáját. Okozhatja a videókártya, vagy az alaplap hibája. Mivel ez nem végzetes hiba, a boot folyamat ettől akár folytatódhat is.

9 rövid sípszó : ROM BIOS checksum hiba. A BIOS programot tartalmazó ROM hibáját jelzi.

10 rövid sípszó : CMOS checksum hiba. A beállításokat tartalmazó CMOS memóriában talált hibát a rendszer. A hibát az alaplap okozhatja.

11 rövid sípszó : cache memória hiba. Hibás a másodszintű cache memória. Amennyiben nem az alaplapra vagy a processzorba integrált cache-ről van szó, megpróbálhatjuk megmozgatni a chip-et, a BIOS-ból letiltani a használatát, esetleg ha ez sem segít, eltávolítani.

Folyamatos sípolás : memória vagy videókártya probléma. A legjellemzőbb a memóriahiba ebben az esetben. Tipikusan akkor fordul elő, ha a rendszer nem talál memóriát. Lehet, hogy az egyetlen modul meghibásodott vagy nincs a helyén, vagy nincs elegendő mennyiségű modul beszerelve. Az alaplap hibája ritkán okoz ilyen hibaüzenetet, de természetesen előfordulhat.

1 hosszú, 3 rövid sípszó : memória hibaJellemzően egy nem megfelelően behelyezett memóriamodul okozza.

1 hosszú, 8 rövid sípszó : videókártyahiba

A videókártya reset-elése megoldhatja a problémát.


Remélem segítettem! Üdv!

2018. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Microsoft Meltdown/Spectre elleni frissítését töröld, ha fent van! Rengeteg gép újraindulását okozza.
2018. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs sípszó.
2018. febr. 4. 17:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogy tudom ezt a frissítést leszedni? Köszi,előre is.
2018. febr. 4. 18:35
 8/8 A kérdező kommentje:

Most ránéztem a hőfokra,amikor újraindult,bekapcsolás után 60 fokot írt az AIDA. Nyáron szokott ilyen lenni,mondjuk 30+ fokos hőmérsékletben ,amikor meghajtom egy játékkal. Jelen esetben csak a bőngésző futott a gépen. A frissítés meghajthatja annyira,hogyha a gyári hűtő alapból sem a legjobb megoldás volt?


Belenéztem most nem mondom,hogy nem poros,de a 2 magos régi gépem 5* ennyi porral is vígan el van.

Kifogom takarítani és újrapasztázni,csak jó lett volna,ha ezt az eshetőséget elkerülöm,mert ugyan ezerszer láttam már ahogy az én gépemet újrapasztázták és mutatták is hogy kell,infot tanultam szétszedem,összerakom,de pánikolós vagyok,mindig félek,hogy elcseszem. Pasztázásnál ez ezerszeresen érvényes.

2018. febr. 4. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!