Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4K vs 120 (vagy több) Hz vs...

Kszk2 kérdése:

4K vs 120 (vagy több) Hz vs virtuális valóság szemüveg. Melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

4K:

Mostanában egyre olcsóbbak a 4K-s TVk de ahogy látom ezeknek a nagyrésze csak 30Hz-s ami engem megőrítene. A 60Hz-s monitorok pedig nagyon drágák.

120Hz:

Ahogy látom vannak nem túl drágák is, az egyetlen probléma hogy nekem viszonylag nagy monitor kellene (32" körüli). Most van egy 32"-os TV-m és mellette két 22"-os. Mivel a nagyobb monitorok drágák ezért azon is gondolkoztam hogy veszek 3db-ot és összekötöm eyefiniti módban de ez megintcsak drága lenne.

Virtuális valóság szemüveg:

Ezt is néztem de ez a technológia viszonylag új és nem tudom mennyire időtálló egy mostani szemüveg (Az is lehet hogy pl 3 év múlva már 5x jobb lesz feleannyiért)


A keret: 150-200 ezer ft

A gépem:

Intel I5 4690 processzor (4x3,5 GHz

Sapphire R9 290 vapor-x videókártya

Cosair 4X4 (16) Gb ram (1600 Mhz)

Asus H97-Pro Gamer alaplap

120 Gb Samsung SSD + 1TB WD vinyó

FSP 600W Hyper 600 táp

Aerocool GT-A Black-Edition ház



2016. márc. 26. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
4k vagy 120HZ játékhoz csak medium beállításon lesz elég a videókártyád.
2016. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Tök más dolgok. TV helyett ne vegyél VR szemüveget. Fordítva se.
2016. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

használtan három monitor kb 100k.

a tv akkor jó,ha messze ülsz.

a vr meg akkor,ha mindent látni akarsz,még a hátad mögött is.

amúgy a vr szemüveget messziről használni nem jó,ellenben a tv-t is nehéz a fejünkre húzni.

én a három monitort javaslom.

2016. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen más dolog. Ha játszani akarsz talán vr-t kéne venned, mert az egy új élmény lesz számodra. Én egy 22" monitort használok és egy valamivel kisebbet. Nekem még ez bőven elég, de neked nagyobb igényeid vannak ezen téren... Sajnos a vr se lenne sokkal olcsóbb, a jelenleg legkomolyabb, a HTC Vive is 800 dollár lesz, az új Ocolus rift valamivel olcsóbb.
2016. ápr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!