Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mikorra várható,...

Szerintetek mikorra várható, hogy visszacsökkennek a VGA-k árai?

Figyelt kérdés
Szeretnék pár hónapon belül egy teljes PC konfigurációt összerakni. 80-90 ezer körüli VGA-t akarnék venni, de ebbe most nem mennék bele. Azok a VGA-k, amiknek reálisan (vagy 8-10 hónappal ezelőtt) ekörül volt az áruk, most 140 ezertől indulnak. Nem akarok 80 ezerért olyat venni, aminek meg a reális ára 50 ezer lenne. Szóval meg kellene várnom, hogy vissza csökkenjen az áruk. Haragszom a cryptocurrency bányászokra... Jól felmentek az árak miattuk. Szóval tudom ezt nem lehet megjósolni, de mit gondoltok 1-2-3 hónapon belül esélyes, hogy vissza essenek az árak? Van esetleg valami tippetek, hogy lehetne olcsóbban megúszni a VGA vásárlást?

#VGA #bitcoin #bányász #cryptopcurrency
2018. febr. 8. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem május fele fog kb rendeződni.

Azt nem mondom hogy teljesen visszaáll normállra, de egy 1060 6gb tuti nem 180 lesz csak 130. szerintem.

2018. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lehet összerakok egy gépet VGA nélkül 1-2 hónapon belül, aztán berakok mellé valami 10 ezer ft-os kártyát. Május körül, ha pedig tényleg elkezdenek csökkenni az árak, akkor lecsapok egy GTX 1060 6GB-osra. Köszi
2018. febr. 8. 19:54
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet, legalább nem kell teljesen nélkülöznöd. Amúgy szerintem vadássz használtan egy 750Ti-t. Max 20k-ig. Aztán májusban max eladod, legalább 10k-ba, vagy többe. Attól függ hogy lesznek az árak.
2018. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De amúgy az intel 8. generációjához még nincs olcsó lap, csak z370. (Nem tudom milyen konfigban gondolkozol, csak mondtam)
2018. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ryzen 5 1500-ra gondoltam procinak. Ha jól tudom az még pont jól kitud hajtani egy GTX 1060-at. Mi a véleményed erről?
2018. febr. 8. 20:28
 6/13 A kérdező kommentje:
*Ryzen 5 1600 (elírtam)
2018. febr. 8. 20:29
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom az még pont jól kitud hajtani egy GTX 1060-at."


Ez a kihajt dologra sokan rámorognak hogy ez nem így működik :D De amúgy igen, bőven jó, nem csak 1060-at, de akár 1070-at is lehetne mellé tenni, és még mindig reális lenne.


(Egy VGA a processzortól függetlenül működik. Azonban ha kevés az adott játékhoz a processzor, akkor a VGA sem tud maximálisan dolgozni, mert elsődleges a processzor, úgy kell elképzelni hogy a proci ad utasítást a vga-nak hogy dolgozzon, de ha lassan adja akkor a vga csak vár-vár, ero processzor limited lesz, mert a proci 100%-on dolgozik, a vga meg alacsonyon.)

2018. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ero - ergo *
2018. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tavaly ekörül azt suttogták, hogy augusztusban fog kidurranni a lufi. Hát nem durrant. Mivel már a feketepiac is jócskán beférkőzött, nem is nagyon lesz könnyű ettől megszabadulni, csak ha más, értelmesebb alternatívát nem nyújt valaki. Mivel a nagy gyártók se terveznek mining specifikus kártyát kiadni, ezért nem valószínű, hogy a következő generációig bármilyen áresést tapasztalhatnánk.
2018. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is akarok venni egy komolyabbat. Nekem VR játékokhoz (is) kellene és fejlesztéshez (szóval mégiscsak muszáj lesz mostanában megvenni csak drágán).

Amit kinéztem azt meg tudnám venni egy havi fizetésem alatt de a havi kiadásaim mellett annyit nem adnék érte amennyiért most vesztegetik.

A kiszemelt egy GTX 1080Ti:

[link]

A lap alján látható ártörténeten megfigyelhető hogy fél éve még csak 280 ezer forint volt a kártya átlagára (akkor kellett volna vennem de a vásárlási szándék csak év vége felé jött).

Most (a mai napon) 408 ezer forint a kártya átlagára. Szép...

A többi kártyánál is megfigyelhető hogy az ártörténetük követi a kiriptopénz piac felfutásait. (a bányászok ezt a tényt tagadják és csúsztatnak de ahogy mondani szokták a számok nem hazudnak)

A kriptopiactól függ hogy mennyire éri meg a bányászat. Ha kevésbé vagy nem nagyon akkor a bányászati kedv és a tömeges kártyafelvásárlás is alábbhagy. Szerintem pár hónap és normalizálódni fognak a kártyák árai.

2018. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!