Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a bányászat mizéria elfog...

Ez a bányászat mizéria elfog tűnni az új kártyák jövetelekor? Ha jön az új készlet vagy az új széria? Vagy legalább pár hétig-hónapig visszaállnak a normál árak?

Figyelt kérdés
Néztem neten, hogy régebben amikor megjelent a gtx 1080 akkor nagyjából 600 dollár lehetett, ami kevesebb mint 180 ezer forint, jelenleg egy gtx 1060 kerül ennyibe.Ha jön az új széria vagy az új s készlet, akkor van lehetőség arra, hogy visszaálljon a normál ára?

2018. febr. 10. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs. Ha jön az új széria, azt is felfogja szívni a bányászpiac. Akkor fog eltűnni a "bányász mizéria", amikor bedőlnek a kriptonvaluták árfolyamai.

Ellenben akkor rengeteg nagy teljesítményű használt, jó állapotú kártya lesz piacon egyszerre, tehát mélyre be fog zuhanni az áruk.

2018. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mennyit rinyáltok itt a kártya árak miatt.. Érdekes, mikor okostelefonra kiadtok több százezreket, hogy lehessen vele villogni a haverok és a csajok előtt, azt nem sokalljátok?
2018. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha észrevennétek az egész PC hardver árak most az egekben vannak, nem csak a videókártyák. A RAM-ok is eszméletlen drágák, és a CPU-k is, már ha nem valami fapadost veszel.
2018. febr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előző:

A RAM-ok tényleg, de a CPU-kkal nem értek egyet, azok pont hogy most igen jó ár-érték arányt képviselnek. Elég megnézni a Ryzen 5 1600-at. Ezelőtt 1-2 évvel mennyi pénzbe került volna ugyanakkora teljesítmény? És azért erre nem mondanám, hogy "fapados"... Intel vonalon is jelentősen csökkentek az árak, ott annyi a hátrány, hogy olcsó lapok még nincsenek 8. generációhoz.

2018. febr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Életemben nem adtam még ki több százezreket egy okostelefonért, de szép próbálkozás volt :D Amúgy igen, rinyálok miatta, mert elég idegesítő, hogy egy tőlem teljesen idegen dolog miatt valami kétszer-háromszor annyi mint amúgy lenne.Haverom pár hónappal ezelőtt vett gépet és kb 300 ezerért mindent elvisz full HD 60+ fps-el, most kb 500 ezerért nem lehet olyan gépet összerakni :D Ez azért eléggé gáz szerintem.
2018. febr. 11. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Amíg szinte semmi munkával pénzt keresni akaró semmihez nem értő léhűtők lesznek, vagy valami meg nem gátolja őket, addig bányászat is lesz. A kriptovalutákkal ügyeskedők már a radarszint felett repülnek, ezzel egyre nagyobb az esélye annak, hogy lelövik őket. Türelem.
2018. febr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
#6 Mert a dolgos magyar népnek nem való ez a bányászkodás. Az igaz magyar csak verejtékes munkában hisz. Igaz elvtárs?:D
2018. febr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre válaszolva, sztem az új kártyák jövetelekor, inkább fel fog lendülni mégjobban a bányászat.

Hiszen az új kártya majd több számításra lesz képes kevesebb árammal.


amit eddig megcsináltam a 8 kártyás rigen, azt megfogja csinálni uyananyni idő alatt egy 5 kártyás rig. A korszerübb gyártás miatt még lehet , hogy kevesebb árammal is.


Én így gondolom, de persze ez nem feltétlenül lesz így.

2018. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt olvassátok el, remélem rendeződik a helyzet

2018. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7: Mérnök vagyok, én is izzadok, de csak ha elromlik nyáron a klíma. Mégis sokat dolgozok és van kézzel fogható termék, ami kikerül a kezeim közül. Az élősködőket nem szeretjük, akik emellett még fejfájást is okoznak.

Ez nem jött be elvtárs.

2018. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!