Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Áramszünettől lehet baja az...

Áramszünettől lehet baja az asztali számítógépnek (és főleg a HDD-nek illetve monitornak)?

Figyelt kérdés
Tegnap délután másfél órán keresztül többször elment az áram, mialatt a számítógép (Win 7 OS) be volt kapcsolva, több alkalommal ráadásul úgy, hogy ki-be kapcsolgatták félpercenként-percenként az áramot. Legalább 2x úgy ment ki az áram, hogy a Windows már betöltődött közben és utána. Még mielőtt valaki megkérdezné, hogy ilyen gyalázatos áramszolgáltatás mellet miért nem használok szünetmentes tápegységet közlöm, hogy használtam 15 évig, de épp most romlott el, és az új még nem jött meg, amit megrendeltem... A számítógép működik, a HDD sem jelez hibát (megnéztem HD Sentinel-lel is), mégis attól félek, hogy esetleg rongálódott vagy csökkent az élettartama. Súlyos OCD-s (kényszerbeteg) vagyok ráadásul, és jelenleg ez a kényszergondolat kínoz a legjobban, ezért jól jönne némi megnyugtatás... :-S

2018. febr. 12. 16:20
 1/4 anonim válasza:
100%

Ha percenként elmegy az áram miért nem várod meg amígy megcsinálják?


Ha megy a gép szerintem nincs baja. Hdd sérülhet, vagyis az adat amivel éppen dolgozol. Az is előfordulhat hozy windows fájloknsérülnek és akkor újra kell rakni a rendszert.


Komoly hardveres problémát szerintem nem okozhat.

2018. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem voltam akkor éppen gépközelben, amikor percenként ment el az áram... Aztán egy ideig már volt folyamatos áram, és azt hittem, hogy többször már nem kapcsolják ki, hát tévedtem... De amúgy tényleg semmi rendellenességet nem tapasztalok szerencsére, szóval remélem nem lett baja... :-S
2018. febr. 12. 16:38
 3/4 anonim ***** válasza:
HDD és táp (miatt akár minden egyéb) sérülhet. Utóbbi csak akkor, ha nincsen benne (megfelelő) védelem.
2018. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:
56%

Ha az áramszünet nem jár túlfeszültséggel akkor hardveres problémát jellemzően nem okoz ilyesmi.

A file rendszer sérülhet adatvesztés elképzelhető ahogy írták.


"Nem voltam akkor éppen gépközelben, amikor percenként ment el az áram..."


Javaslom állítsd be úgy a gépet (BIOS setup) hogy áramkimaradás után maradjon kikapcsolva és ne induljon újra. Akkor az elsőnél kikapcsol és úgy marad.

2018. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!