Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 20 pines csatlakozó van az...

20 pines csatlakozó van az alaplapba a 24 helyett, ez baj?

Figyelt kérdés
Van egy régi számítógépem, ami pár perc használat után lekapcsolt a táp volt a baj, az romlott el. Szereztem egy újat, ami igaz, hogy csak 300W-os a 450W helyett, de ennek is vinnie kell bőven. Ment is szépen 1 napot és egyszer csak megint leállt. Viszont most már nem is tudom újraindítani, vagyis csak félig, mert hallom, hogy a merevlemez felpörög és megy, de nincs kép. Még az alapértelmezett alaplapi dolgokat és képet se hozz a be. A monitor úgy érzékeli, mintha nem is lenne kép pedig az működik, leteszteltem. Szerintem a videókártya se rossz, mert se az egeret, se a billentyűzetet nem érzékeli, nem villan fel egy LED se rajtuk, pedig mind a 2 PS2-es. Vagy valami elszállt a lapon vagy az a baj, hogy a 24 pines alaplapi csati helyett csak 20 pines táp van bedugva. Ebben kérném a segítségeteket.

2018. febr. 18. 21:20
 1/4 MGéza ***** válasza:
Elképzelhető hogy nem kap elég áramot így az alaplap. A plusz 4 pin a 24-es tápcsatlakozón ugyanis egy második 12V ág, ami az alaplapi eszközök tápellátását biztosítja.
2018. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ram problémának tűnik, húzd ki és rakd vissza őket.
2018. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Memória probléma valóban előfordulhat. Ha két modul van, teszteld őket egyesével, ha csak egy akkor próbád ki egy másik gépben. Ha ott sem jó akkor biztosan hibás.
2018. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A régebbi alaplapok csak 20 pinesek voltak, a kábelnek szétszedhetőnek kéne lennie, ha nem akkor csak szarul fog belemmenni de bajnak nem kéne lennie
2018. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!