Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet olyan problémám...

Mitől lehet olyan problémám hogy minden létező játék (1, max 2-t kivéve) akad, dropol folyamatosan 30fps alá is?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy gépem (a végén leírom milyen), milliószor újra lett telepítve, a drivereket néha hagyom hogy a Windows 10 rakja fel, néha én rakom fel a gyártó oldaláról. Szóval az egyetlen játék ami megy 60FPS-el akadásmentesen az a Dirt3, még volt 1 játék talán ami ilyen volt de arra nem emlékszem. Minden más, még akkor is ha már régi, akad, 20-75fps közt ugrál. A cpu kihasználtság játéktól függően 25-80%, nyilván egy gagyibb játék alatt nem 80%. A gpu használat pedig szintén játékfüggő, régi játékoknál kb 40%, újabbaknál 90% körül mozog. Hőmérséklet procinál 75 fok körül mozog, videokártya mindig hűvösebb. Ez a probléma Windows 7 és Windows 8.1 rendszeren is fennáll.

Régebben bírta a prime95-t is, de most akartam futtatni egyet 2 hete kb és kikapcsolt az egész gép.

Na most amit még megemlítenék, hogy az árammal van egy kis gond, nem értek hozzá, nem tudom mi, de pl ha fel van kapcsolva a villany, plusz megy egy gép, és benyomom mellé a porszívót is akkor pár msre elmegy a villany, alig észrevehető. Na most lehet olyan probléma az árammal ami esetleg túl kevés vagy túl sok feszültséget ad a gépnek és amiatt nem jó? Nem az a baj egyébként, hogy nem 60FPS, hanem hogy ugràl. Nekem a 30 teljesen megfelelne de hiába korlátozom le annyira,, akkor is bemegy alá, vagy van hogy 30at ír végig, de az egyik pillanatban viszonylag gyorsnak tűnik a kép a másikban meg szaggatós. A legújabb problémám pedig, hogy a youtube lejátszója nem jön be néha, tehát maga a videó megy, viszont az a r3sz ahol megállítom, hangot állítok, kinagyítom az nem jelenik meg, és 2 kattra a videón sem nagyítja ki. A másik ugyanígy youtube-bal gond, hogy nem feltétlenül ez van, van hogy csak forog a videó de egyébként az oldalon minden más be van töltve rendesen. Azt is furcsának tartom hogyha semmi nem használja a gépet, feladatkezelőben is mindenre minimális kihasználtságot ír, proci 1%, vga 1, ram 20, hdd 0-2% akkor is ha olyan kedve van full belassul a gép. Valami ötlet annak aki ért hozzá?

Régebben sok màs baja is volt de azok megszűntek.

UI: Sajnos testvérem gépén is ugyanez a probléma áll fenn a játékoknál, ezért gondoltam hogy nem az én gépemmel van a probléma, a 3. gép pedig egy Dell Optiplex 760, amitől sokat nem várhat az ember, de azt nem mondja nekem senki, hogy az a gép gyengébb és lassabb egy ősrégi Pentium D 945-nél amiben 1gb ram volt. Sajnos ez sokkal lassabb.



Akkor a konfig:

Chieftec GPS500-A8

Intel Core i5 760 (gyári hűtővel)

Nvidia GTX 680 2GB (refhűtős)

4x2Gb 1333Mhz RAM

MSI P55-GD65

Samsung 840 EVO 240 (vagy 250)GB SSD

WD EZEX 1TB HDD


Másik konfig aminél szintén probléma van, ahogy írtam:

AMD A10-7700K

Asrock FM2A68 DG+

2x4GB 1866Mhz RAM

FSP 350-60APN 350W 85+

Seagate 1TB HDD


2018. febr. 21. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Hőmérsékleteket néznék meg cserélném a sata kábeleket, ha nem tűnik melegnek.
2018. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mint írtam a hőmérsékletek rendben vannak. HDD, SSD 25-40 fok közt van mindig, alaplap 55 fölé nem megy sose, többit írtam.

Sata kábeleket pedig cseréltem már, semmi változás.

A másik 2 gép szint3n ilyen, azok pedig hűvösebbek mint ez, főleg az Optiplex. Amit pedig elfelejtettem írni még, hogy az én gépemen ha kinyomom hátul a tápot (belerakni DVD írót, kábelt cserélni, átvinni másik szobába...) akkor sokszor első induláskor azt írja No bootable device detected. Ha kinyomom 10mp-re kb és utána visszanyomom akkor viszont rendesen elindul.

A hűtő viszont attól függetlenül hogy hatékony nagyon hangos, a CPU felől hallom, szóval szerintem az. Időnként üresjáratban is hirtelen felhangosul aztán le is megy pár mp után a hangja.

2018. febr. 21. 13:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és azt is kihagytam, hogy a lap lett már cserélve P55A-UD3-ra, azzal is ilyen volt (és azzal màs bajom is volt, HDD-t már nem látta szinte soha, pedig kábelt abban is cseréltem), RAM-ok is cserélve lettek, VGA is (előtte HD5770 volt) meg SSD lett véve, előtte HDD-ről ment a gép.
2018. febr. 21. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Játékok merevlemezen vannak? Érdemes lenne egy HD Sentinel ellenőrzést is megejteni, mert lehet tele van szeméttel.

Mennyi szabad hely van az SSD-n? 30-40 GB szabad helynek azon is lennie kell fixen.


Ezen túlmenően, bár hűvöset ír a gép, de lehet a hűtőpasztád már rég kiszáradt és nem jó adatot olvas le a gép, egy újrapasztázás mindenképp jót tenne neki (videokártya gpu-ját is kend át, ne csak a cpu-t).


Ha a webböngésző is akad néha, az többségében processzor vagy merevlemez gond.

Érdemes lenne megmozgatni a sata kábeleket is, megnézni van törött közte vagy sem, illetve ha van szabad hely, akkor átdugni a tápegység egy másik áramkábelére.

2018. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van amelyik a merevlemezen, van amelyik SSD-n van, ugyanazt a játékot is felraktam SSD-re is, gyorsabban betölt, de ugyanúgy akad mint HDD-ről.

A pasztázás a CPU-n megvolt, VGA-t nem pasztáztam soha, de rakok rá majd akkor.

Jelenleg 60GB szabad az SSD-n. Sata-ból pedig egyik sem törött az biztos, és mint említettem, bár szerintem azt még nem olvastad mert közben írhattam, hogy cserélve is voltak, teljesen új kábelre, bontatlan volt.

Utóbbi szintén megvolt, átdugtam korábban egy másik tápcsatlakozóra amit tudtam, de semmi változás.

2018. febr. 21. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:
pasztázás kéne videokártyának+ normális táp
2018. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!