Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik jobban a...

Miért melegszik jobban a gépem az egyszerűbb feladatoktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok vettem egy asus fx553v típusú laptopot.

És azt a furcsa dolgot vettem észre vele kapcsolatban hogy ha wowozok ami ugye nem egy gépigényes játék átlag 30-40% gpu illetve proci kihasználtsággal fut és ha nem csumán pörgetem a ventit benne alkalmazással 80-85 fokig is melegszik a proci max fordulattal 75-80 fokos.

DE ha Mass effect andromedazok ami nem is fut el max graffon a laptopon csak közepes-magason folyamat gpu limit proci 60-70% kihasználtság akkor a hőfokok érdekes módon alacsonyabbak mint wow-on max fordulatszámon a proci 70-75 fokos a vga pedig 70 alatt van általában.

Valaki aki jobban ért hozzá meg tudná ezt magyarázni?



2018. febr. 22. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mart a ME:A már komolyabb játék ami több magra van optimalizálva így a processzor a feladatát 4 maggal végezheti magonként kevesebb terheléssel. A WOW meg nem ilyen, az meg csak 2 magot tud használni, de azt meg pörgeti rendesen. Nézd meg eszközkezelőben.
2018. febr. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!