Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártyám ciripelés féle...

A videókártyám ciripelés féle hangot ad ki. Mi okozza ezt? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Némelyik játéknál, ez általában a felülnézetesekre igaz, FPS-nél nem csinálja

Pl egy Battlefield 1 megy full hd-medium grafikán, teljesen jó, nem hangos. (FPS:melegedéssel nincs gond 65fok fölé sose megy)

Stratégia vagy város építkezős játék ami felülnézetes, bumm... Jön az a finom ciripelés ami elég hangos, hogy elvegye az ember kedvét. a teljesítmény ciripelés alatt nem romlik, és nem melegszik túl.



FONTOS INFO: A teljesítmény ciripelés alatt nem romlik, és a kártya nem melegszik túl.


Nem, nem a videókártya ventilátora a baj, elindítottam a játékot úgy, hogy a ventit kikapcsoltam és ment a ciripelés .

Sem a táp, sem a processzor venti nem adja ezt a hangot. NAGYON közelről hallgattam!

A hang forrása a videókártya 100%.

Az alaplap sem ludas mert a réginél is jött ez a hang.


A gépem:


Alaplap: Asus prime B350M-A

GPU:GIGABYTE Radeon RX460 4GB

CPU: Ryzen 5 1600

Táp: FSP Hydro X 550W


Az ssd-t most fejből nem tudom de az is rendben van.


Ha kiderül esetleg mi a probléma, kíváncsi lennék, hogy rossz-e a videókártyának ha ilyen fajta játékkal játszom.



2018. febr. 24. 08:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, egy mondat kétszer van.
2018. febr. 24. 09:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vélhetőleg coil whine. A "probléma", hogy ez normális, a mai videókártyáknál ez megszokott dolog. Akkor szokta sűrűn csinálni, amikor magas FPS számot ad le, legalábbis nekem a GTX 1060-am akkor jóval hangosabb, kihallatszódik a gépházból.

Ha annyira hangos hogy már durván zavaró és akár a légzajt is elnyomja, akkor esetleg lehet cseréltetni, de ha csak alap coil whine-ja van, általába nem foglalkoznak vele szervízesek.

2018. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha hallanád a 7970-em hangját, felsírnál:) Mintha teli volna tücsökkel a ház. De szerencsére annyira szar a hűtése, hogy túlüvölti...


Ne foglalkozz vele, sajnos garanciába s hiába küldöd vissza, nem szoktak vele foglalkozni.

2018. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor úgy tűnik fejhallgatóval kell kockulni :D

Köszönöm szépen a válaszokat!

2018. febr. 24. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!