Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért világít folyamatosan a...

Lama45 kérdése:

Miért világít folyamatosan a piros led a számítógép bekapcsolásakor?

Figyelt kérdés
Egy két hete vettem észre, hogy mikor bekapcsolom a gépet úgy kb negyedóráig folymatosan világít a gép ház elején lévő piros led.Vírus okozhatja vagy a hdd probléma lehet?Nagyon bosszantó, mivel így nem tudok semmit se csinálni a gépen, mert le van terhelve a rendszer.Mielött rákérdeznétek nem nyúltam már gépbe egy ideje szóval nem a hibásan bekötött kábel okozza a folymatos világítást.Windows 7 Ultimate op rendszer van gépen.Vinyó: wdc wd10ezex 00zf5a0 1 TB. 6 éves a pc-m.

2018. febr. 24. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű választ tudok neked adni: Egyszerűen csak gondolkozik.


Természetesen lecsekkolhatod különféle alkalmazásokkal az állapotát, és ha ott alacsony százalékértékeket találsz, természetesen elgondolkozhatsz egy mielőbbi adatmentésen és vinyócserén.


Vírus is okozhatja, ezt általában egy víruskeresés szokta megerősíteni, vagy megcáfolni.

2018. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt jelzi hogy olvassa vagy írja valami a HDD-t folyamatosan.

Anti-Malware vizsgálat, aztán ESET Online Scanner.

Ezek után nagyjából kiderül hogy vírus okozza vagy sem.

Ha ezekkel megvagy startmenü:msconfig és nézd meg milyen programok indulnak automatikusan és lődd ki ami nem kell.

Ha ez után is ezt csinálja startmenü:szolgáltatások, és keresd meg az előtöltést és tiltsd le.

A fejleményeket meg írd le, hasznos lehet másoknak is.

2018. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 CspCsj ***** válasza:

HDSentinel mit ír a HDD kondíciójára?

[link]


Ha 100%-os, akkor talán csak sok program indul, vagy nagyon töredezettek az adatok.


Automatikusan induló programok listája:

https://www.youtube.com/watch?v=XthlrAMx0Hg

vagy [link]

stb.


Töredezettség-mentesítéshez használhatod a Windows programját:

[link]

Vagy vannak külön programok, pl. Defraggler, Smart-Defrag stb.

2018. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elvileg nincs baj a HDD-vel.Kipróbáltam a hdtune programot meg a hard disk sentiel-t, de nem talált semmi problémát a merevlemezen. Lefutattam egy vírus írtást ott se talált semmit.Lemeztöredezettségmentesítőt valamiért nem engedi elindítani a gép, hiába kattintok rá nem reagál semmit.Érdekes most 2 napja rendesen bootol.Amúgy a utorrent és az avast van beállítva automatikus indításra szóval nem az okozhatta a problémát.Azért köszönöm a segítséget.Remélem nem fogja eljátszani újra ezt a gépem.
2018. febr. 26. 14:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Megint csinálja.Teljesen tanácstalan vagyok :/.Egyszerűen nem értem, hogy mi az istent tud tölteni amikor az avast és az utorrent már rég betöltött.
2018. febr. 27. 13:01
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Indulás után amint lehet indítsd az Erőforrás-figyelőt, pl.:

1. Win+R kombináció > a mezőbe írd: resmon > OK

2. Ctrl+Shift+Esc (Feladatkezlő) > "Teljesítmény" fül > alul "Erőforrás-figyelő" gomb

3. Start menü > alul a keresőmezőbe: Erőforrás-figyelő > fent a találatoknál indítod

stb.


A program ablakában, a "Lemez" fülnél mutatja, hogy melyik folyamat mennyire használja a HDD-t.

2018. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az utorrent a probléma.
2018. máj. 11. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!