Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sípol 5-öt és miért...

Tóth Zoltán86 kérdése:

Miért sípol 5-öt és miért indul újra a gépem folyamatosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan gondom lenne az új gépemmel, hogy indításnál 5-öt sípol, utána olvastam és ennek a jelentése "hiba a központi processzorban" viszont ahogy látom, indul rendesen, meg működik is a gép ahogy kell. Felhívtam a számtechboltot is, ahol vettem a gépet, de azt mondták, hogy nem tudtak a sípolással mit kezdeni, viszont ettől függetlenül megy rendesen a gép.Utána kivettem az egyik memóriát, kapcsolnám vissza és a gép folyamatosan elkezdett ki-be kapcsolni.Vissza raktam a memóriát, megy a gép, de megint sípol. Nem kell ezzel foglalkoznom szerintetek, vagy ez így csak nincs rendben?? Segítséget előre is köszönöm!!



2018. febr. 1. 15:32
1 2
 1/14 hypno ***** válasza:
Ha egy gép hibakódot dob, az akkor sincs rendben, ha minden működik. (De hogy mit kellene tenned, azt nem tudom)
2018. febr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az 5 sípolás CPU vagy alaplap gond. Lehet, hogy nem teljesen kompatibilis proci van benne, vagy hibás időzítés beállítás, hibás real-time clock érték (bár az talán nem 5 pitty), vagy akár CMOS elem csere kell neki.


Egyébként alaplaptól, BIOS-tól függően még billentyűzet gond is lehet. Alaplap típus szerint keress rá, hogy mi az 5 pitty.

2018. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rákerestem az alaplap oldalára, de hol találom ott meg, hogy az 5 pitty mit jelent??
2018. febr. 1. 16:12
 4/14 anonim ***** válasza:

A gyári oldalon nem hinném, hogy lesz, inkább guglival a gyártó és "5 beeps", "bios beep codes", ilyesmi.


Amúgy ezzel a procival és RAM-mal vetted? A boltban rakták össze?

2018. febr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Össze írtam alkatrészeket, bevittem a listát a boltba, direkt kérdeztem, hogy ez így jó lesz e, kompatibilis e együtt, de azt mondták, hogy igen, jó lesz.

Amúgy ezeket vettem, nem komplett gép, pár alkatrész csere volt.

Intel Core i7-7700 3600 Mhz 8MB LGA1151 Boksz

Corsair 16GB DDR4 2400 Mhz Kit Vengeance LPX Black Lifetime

GIGABYTE GA-B250M-D3H

Samsung 250 GB 2,5" SATA3 850 Series Evo Basic MZ-75E250B/EU

Be quiet! Pure Rock processzor hűtő

2018. febr. 1. 16:31
 6/14 A kérdező kommentje:

Közben rákerestem az alaplapnál:

5 short beeps CPU error

Ezt írja.

2018. febr. 1. 16:33
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

Itt azt írják, esetleg meg lehet próbálni a procit kivenni és újra berakni. Csak ne ropogtasd meg közben az alaplapot, mert sokan hajlamosak jól meghajlítani memória-, proci-, kártyacserekor.

2018. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs annyi RAM modul amennyi slot, akkor jó helyen vannak?
2018. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Annyira nem értek hozzá, hogy ebbe bele merjek vágni.

Majd visszaviszem inkább a boltba.

Ami tényleg érdekes, hogy ahogy látom, működik a gép.

De akkor csak nincs ez így rendben.

Azért köszi a segítséget!

2018. febr. 1. 17:01
 10/14 A kérdező kommentje:
4 hely van, a 2. és 4. slotba vannak téve
2018. febr. 1. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!