Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a videokártyámmal?

Mi történt a videokártyámmal?

Figyelt kérdés

Szevasztok!


A problémám a következő: adott egy HIS Raden HD 7850, melyet még pár éve a hardverapron vásároltam. Eddig teljesen hibátlan volt, nem jelentkezett semmiféle probléma. Pár napja CS:GO közben csíkos lett a kép, majd nem reagált semmire. Újraindítást követően a Windows logo után a bejelentkező panel már nem tölt be, helyette fekete kép van. Az egérmutató sem működik ez esetben. Újratelepítettem az egész gépet, megpróbáltam hivatalos Windows 7-el, 10-el, majd egy 64bites Kori rendszerrel. A telepítés sikeresen megtörtént, minden frankón működött. Elkezdtem szépen sorban feltelepíteni a drivereket, kezdve az alaplappal, audioval, wifi adapterrel, majd jött a GPU. Letöltöttem a legfrissebb Adrenalin Edition drivert a hivatalos oldalról, majd feltelepítettem. A telepítés sikeresen megtörtént, majd kéri az újraindítást a gép. Az indításkor a Windows logo majd fekete kép jelenség mutatkozik. Rendszer visszaállítással a driver letörlődik, majd a rendszer újra helyreáll. Megpróbáltam régi driverrel, azzal a kurzor előjön de a kép csíkos majd elfeketedik. Driver nélkül a számítógép működik, jelenleg is erről írok. Az internet, a videók, a flash játékok és az irodai szoftverek teljes mértékben működőképesek, driver hiányában viszont a játékokat képtelen megnyitni a gép. Ellenőríztem a hőfokokat, minden tökéletes, nem melegszik semmi. A VGA sohasem volt húzva. A processzor igen, de a körülmények adottak és ez nem befolyásolja a videokártya működését. Kivettem a helyéről, kifújtam belőle a port, visszatettem. Nem működik. AIDA64 és Everest is érzékeli a GPU-t, nem értem mi a probléma. Valaki tudna írni esetleges megoldásról vagy a fennálló helyzettel kapcsolatban valami használható infót? Válaszaitokat köszönöm szépen előre is!


Az alábbi képeken a tünetek láthatóak (ez jelentkezik az operációs indítása során, a Windows logót követően):


[link]


[link]


2018. febr. 26. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt a videokártyában lesz a hiba valószínüleg.
2018. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meghalt sajnos.
2018. febr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez alkalmasint memória hibára utal. Tenni nem tehetsz semmit.
2018. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legyünk biztosak a dolgunkban először is, integrált gpu van? Ha igen akkor állítsuk át biosban, és ha frankó a gép akkor, esélyes a dedikált gpu gondja-baja


Másik része, csinálj 1 stressz tesztet a 7850-en, ha jelentkezik a gond, akkor nincs miről beszélni, egyébként ez lehet akár 1 elszenesedett tápvezetéke is a kártyádnak

2018. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
processzort kell újra golyózni és jó lesz .
2018. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!