Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép fejlesztés?

Gép fejlesztés?

Figyelt kérdés

Jelenlegi konfigom a következő: [link]


A tervezett gépem-be pedig ezeket akarom belerakni:

-AMD Phenom II X4 965

-16GB RAM 1333mhz

-AMD Radeon RX560 2GB (kivéve ha tudok szerezni black edition 4gb-t)

-Acer RS880M05 (alaplap ez van most a gépemben)

-500-700watt tápegység.


Szóval érdekelne a vélemény a videokártyáról illetve, hogy esetleg ramokból, hogy 1333mhz jó-e vagy az 1600mhz-es belefér-e az alaplapba... illetve a tápegység, hogy pontosan hány wattost érdemes ehhez a konfighoz vásárolni valamint hogy hány plusz hűtőt ajánlott belerakni a gépházba (a gépházat se tervezem lecserélni). Ha esetleg az RX560-hoz hasonló árarányban van jobb videokártya akkor nyugodtan írjátok le melyiket gondoljátok. A 2gb-t 49e-ért találtam (nem használtan) illetve esetleg ha az rx550 jobb választás lenne akkor abból 4GB-st találtam 40e. Ft-ért. Nagyon sokat nem tudok rá költeni a gépre, de ezeket tervezem bele aztán később majd többet. Tudom, hogy ezek a dolgok a legújabb játékokat nem fogják vinni, de ha már 2015-16os játékok közül néhányat elvisz bőven elég lesz.



2018. febr. 28. 08:01
 1/8 szántóvető ***** válasza:

vga: vehetnél 1050 ti karit és kevesebb ramot,ez esetben árban kb ugyanott lennél.hardveraprón nézz szét.az rx 550 felejtős mert az árához képest gyenge.ramból 1333-MHz-est támogat a lapod.

nem tudom hogy hány ventit használsz jelenleg.nyilván van elől ami tolja befelé a levegőt,és az az ideális ha oldalt,hátul és a tetején is ki tudja hajtani a meleget.

tápból felesleges ilyen nagy teljesítményűt venni,egy jobb 400w-os is elég lenne pl cooler master b400 400w

2018. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vennék egy tápcsatlakozó nélküli GTX 1050-et inkább, tápcsere pedig nem is feltétlenül kell, a Delta igen jó brand tápokat csinál, ezzel a fogyasztással megbirkózna.
2018. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1# igen ezért kérdeztem a ramot, mert én is úgy tájékozódtam, hogy 1333mhz-t támogat. Jelenleg csak az alap ventillátorok vannak a gépbe (procin és a tápban), a videókari passzív hűtéses és ahoz képest, hogy 1gb-s elég gyenge tapasztalataim szerint, de annyira nem lep meg ideiglenes választás volt... Tápegységben nagyra gondoltam akkor túl nagyra. Cooler masterről sok jót hallotam így biztos ezt a márkát választom még a proci hűtőnek is. a 400watt mindent elfog látni árammal?

1+2# Igen a GTX1050re én is gondoltam csak nem voltam benne biztos, hogy elég jó, ezért is hasznos ez a válasz köszönöm szépen előre is épp most nézek rá a GTX1050-re. 47-e forint az msi GTX1050, de van gigabyte GTX1050 is (pcx.hu-n nézem régebben is bevált nekem ez az oldal). És a GTX1050TI-vel mi a helyzet? Van külömbség a sima és a TI között? 63e-ért látok 4gb-ost megér ennyit vagy a sima GTX1050 is van olyan jó? Köszönöm az eddigi válaszokat ment mindkettőtöknek a zöld.

2018. febr. 28. 11:09
 4/8 szántóvető ***** válasza:
a neten azt írják hogy az 1050ti-hez kevés lesz a proci,vagyis hamarabb lesz cpu limited.akkor elég lesz a sima 1050 is hisz jóval olcsóbb.nyers teljesítményben nincs nagy különbség a 2 kártya között,viszont a ti-változat 4gb vramja sokszor jól jön.nézz tesztet a youtubeon 1050vs 1050ti-erre rákeresve.
2018. febr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát mivel a proci ezek szerint akkor nem fogja bírni így marad a sima 1050. Azután majd ha úgy alakul veszek új lapot és tovább fejlesztem a gépet. Vagy veszek egy komplettebb gépet. Meglátjuk. Egyenlőre a procit akarom a leghamarabb lecserélni, mert azt már csak használtan kapni... És még egy kérdés? Az Amd phenom ii x4 965 vagy a 965BE-t érdemes beszereznem?
2018. febr. 28. 12:11
 6/8 szántóvető ***** válasza:
a be-jelzés black edition változatot jelent.ez nagyobb tdp-vel rendelkezik,140-el a hanonló x4-esek megszokott 125w tdp-je helyett.a gond az hogy nem minden alaplap támogatja,tehát a sima 965-öst vedd mindenképp.
2018. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben a simára gondoltam én is eredetileg főképp azért is, mert a Black E.-t nem láttam a támogatott procik listáján csak azokból valahogy többet találok mint a sima 965-ből.
2018. febr. 28. 19:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Nehéz sima 965-ös procit találni szinte csak Black Edition van a hardveraprón újonnan meg úgy láttam már nem is lehet kapni így a kérdésem az lenne, hogy ebbe az alaplapba (Acer RS880M05) belemenne a 965BE? Vagy felejtős a dolog?
2018. márc. 2. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!