Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert ajánlotok a...

Milyen routert ajánlotok a következő célokra? TL-wr842ND?

Figyelt kérdés

Emeletes kertes házban lenne, az alsó szinten. A cél, hogy az emeleten (kb 60-80cm vastag válaszfal, padló!) is élvezhető minőségben lehessen használni. A kábeles hozzáférés esztétikai okok miatt kilőve (nincs kedvem lukat fúratni a nappali közepére :D). Ezért valami erősebb modell érdekelne. Továbbá az eddigi routeremen (Archer c20i) OpenWRT futott, nem utolsósorban jó lenne ha az utóbbi, vagy a DD-WRT támogatását élvezné az eszköz. OpenVPN szervert, FTP szervert (USB porton külső vinyóval), valamint DDNS-t futtattam rajta. Tökéletesen működött, csak sajnos az emeletre már nem jutott fel kellőképpen. De mindenképp újat kell vennem, mert az Archer meghalt :(. 10-16k (nagyon max 20k) árkategóriában gondolkoztam. Ha esetleg ilyenben nincs elég erős a vastag falon keresztüli továbbításra, végül is az mindegy, inkább a felsorolt külső firmware-s funkciókat használtam rajta.

Olvasgattam PH-s és mobilarena-s topikokat, és a következő eszközt találtam:

TP-link TL-WR842ND (v1 és v2).

Ezen kívül ha valakinek van tapasztalata, akkor szívesen fogadom azt is, esetleg más eszköz ajánlását. A lényeg az OpenWRT/DD-WRT támogatáson van, és csak utána számít az erősség. De azért ha az előző routerem teljesítményét bírná, az sem utolsó :)!


Köszi szépen!



2018. febr. 28. 17:08
 1/2 hypno ***** válasza:
Powerline adapter esetleg?
2018. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezért írtam, hogy ha nem jön át erősen, akkor az nem annyira lényeges szempont.
2018. febr. 28. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!