Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Dell Latitude 110l...

Van egy Dell Latitude 110l régi laposom. Azonban bekapcsolás után pár perc használat után belassul. Ötlet?

Figyelt kérdés
Az eredeti ventije meghalt és kicseréltem. Azonban USB ről megy folyamatosan mert a réginél egyébként is zavart ez a néha 100% felpörgés majd kikapcsolás. Azt tudom hogy a processzor teljesítményét szedi le teljesen. Hogy milyen módon azt nem tudom mert az órajel (Intel Celeron M 1.5GHz) nem változik. Hőfokok rendben vannak. ( MAX: CPU:65, AUX:50, DIMM:50, HDD:40 ) Újratelepítés volt már. Micro Win7 el is és normál 32 bites XP vel is.

2018. márc. 4. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:

celeron ne várj csodát ...

lassulást okozhatja windows betöltődő programok.

inkább proci lesz a gyenge (celeron)

min 4GB ddr3 van benne ?

2018. márc. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Több éve használom csak tudom milyennek kell lennie sebességben. :) 32 Bites rendszerhez alapból miért kéne 4 gb ram ? Egyébként 768 MB van benne DDR1. XP hez bőven jó. Frissen telepített rendszernél is jelentkezik ahol még semmi lusz drivert/programot nem telepítettem. Én arra gyanakszom hogy mivel nincs rákötve az alaplapra hűtőventi ezért biztonsági okokból butítja le a procit, jobb ötletem nincs. :(
2018. márc. 4. 01:16
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem virus vagy windows update, újratelepítés után a windos updatének nagyobb esélye van, nézd meg ezt :

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Sok sikert.

üdv.

2018. márc. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem megy a win update se . Lényegében amikor bejön ez a belassulás akkor még a feladatkezelőt is ha megnyitom az is fullra kihasználja a procit. Vírus a malwarebytes szerint nincs.
2018. márc. 4. 10:59
 5/8 coopper ***** válasza:

"Nem megy a win update se"


Ha nem kapcsoltad ki a services.msc-ben a windows updatét akkor megy.

2018. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy fullra updatelt XP-n már nincs mit updatelni. És biztosra veszem hogy nem megy. De a lényeg ami lényeg ha a windos update menne akkor se kellene így beállnia a gépnek, meg akkor a feladatkezelőbe nem maga a feladatkezelő húzná le 100% ba a procit. ( Annak idején amikor még jöttek frissítések XP re, volt hogy updatelt de akkor se állt be olyan szinten a gép hogy egy 360p-s filmet ne tudtam volna megnézni ami le van töltve ) De Pl: PassMark Perfomance test proci benchmarkja amikor normálisan megy a lapos olyan 300 körüli pontot ír. Amikor belassul akkor 20 körülit.
2018. márc. 4. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Hőfokok?
2018. márc. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
MAX: CPU:65, AUX:50, DIMM:50, HDD:40
2018. márc. 16. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!