Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan dolog történt, hogy...

Olyan dolog történt, hogy nézegettem az árukeresőt videókártya árakat vizslatva és kiszúrta a szemem, hogy egy 168ezres árról induló kártya az egyik webshopban 129e-ért volt feltüntetve. ?

Figyelt kérdés
Láttam már ilyet párszor, úgyhogy nem annyira izgatott a dolog, mivel amint felkerestem a webshopot nem annyiért hirdették a terméket. )Viszont! Most a webshop oldalának felkeresése után is az az összeg volt feltüntetve és még az árukereső grafikonja is át lett szerkesztve arra a minimum árra. Úgy döntöttem felhívom őket,azonban a hölgy arra hivatkozott,hogy lassúak a szerverek(?) és öt percen belül visszahív. Nyilván egy óra múlva sem hívott vissza,ezért megrendeltem a terméket és meg is kaptam a visszaigazoló e-mailt,majd nem sokkal később kaptam egy másikat miszerint az ár már megváltozott és javasoltak más kártyákat helyette. Ez az egész támadható lenne vagy inkább hagyjam a fenébe? Előre is köszönöm a türelmét annak,aki hajlandó volt végigolvasni.Mit tudtok erről?
2018. márc. 7. 01:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe. A visszaigazolás gondolom, csak egy automatikus üzenet volt, arra vonatkozott, hogy beérkezett a rendelésed, ez még nem jelent vásárlást. Valszeg elcseszték a termék árát.
2018. márc. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"tudatos vásárlóként nem gondolhattad, hogy ez valós ár, ezért a boltot nem terheli felelősség az Ő hibájukért."


El ne hidjük már, hogy a törvények egyoldalúak és nyugodtan csődbe lehetne vinni vállalatokat.

2018. márc. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az automatikusan visszaküldött email nem feltétlen visszaigazolás. Pl lehet visszaigazolás a rendelés fogadásáról (de nem a rendelés ELfogadásáról).
2018. márc. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Talán pont ugyanarról a termékkel találkoztunk akkor. Szemet szúrt nekem is, hogy árukereső 129 ezer ft-ért jelzi, míg alatta a webshopok kínálatában sehol nem volt ennyi! Felkerestem a boltot ahova jelezte árukereső 129-ért, de ott sem ennyi volt az ára. Igazából én nem foglalkoztam vele, de szerintem ilyenkor nem változtathatják meg az árat. Ha visszaigazolták a rendelést, hogy 129 ezer, akkor annyiba kerül és kész.

Repülőjegy foglaláskor is ha elcseszik az árat az az ő bajuk, nem számlázhatnak utólag ki többet.

Egyszer volt egy hasonló eset a PCX esetében is, hogy elírták az árat, valami 100+ ezer ft-os termék lett 5 vagy valami röhejesen alacsony áron feltüntetve és egy csomóan rendeltek is belőle, de utólag a PCX törölte a rendeléseket, vagy a "rendes" áron számlázta ki.

2018. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a szezont a fazonnal.

Létezik megrendelés visszaigazolás és vásárlási visszaigazolás, a kettő közt hatalmas a különbség. Az elsőnél csak berakták a rendszerbe, te ezt szeretnéd ilyen áron. Utána jön a rendelés visszaigazolás, ami sok esetben már a számlát is tartalmazza, ekkor elfogadták, hogy ilyen áron tudod megvenni tőlük.


Főként kisebb boltoknál előfordul, hogy elütik az árat, ezért is jeleznek vissza, miszerint hibás volt a kirakott ár, tehát vagy többet kéne fizetni vagy van másik. A másik, hogy szándékosan írnak ki kisebbet és nem veszik be a rendelést (ez a gerinctelen gerilla módszer), ajánlanak másikat hasonló árban. Szerencsére az első messze gyakoribb.

Ha megnézed az oldal szabályzatát, sokszor találsz ilyen mondatot is: "Az árváltozás jogát fenntartjuk minden termékünknél, mivel az árképzést több cégünk érdekkörén kívül eső körülmény befolyásolja." Tehát amíg nem igazolja vissza a vásárlást az adott összeggel, módosíthatja az árat.

2018. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hali

Ezt fordítva kelett volna meg rendelni, megvenni alacsonyabb áron ! Elötte minden kép ernyő képet menteni, ekkor mivel bizonyítani tudtad volna ,hogy a meghírdetett árat fogadod el kénytelenek letek volna "hibás" áron át adni!

Ezt számtalanszor eljátszom a boltokban.

Bármikor vissza léphetsz ha szívoznának az árral!

Lehet a fogyasztó védelemhez is fordulni ,ilyen esetekben!

Azomban tényleg sajnos nem éri meg a strapát, és nyilván a bolt fog nyerni, mert több pénze van ügyvédekre ...

2018. márc. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!