Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minecraft szerverhez elég...

Minecraft szerverhez elég ilyen gép? (lent)

Figyelt kérdés

Egy nagyon kevés (kb. 20) férőhelyes, kevés (kb. 15) pluginos Minecraft szerverhez elég ilyen gép?


Core 2 duo E6600

2 GB DDR2 RAM


Nem kell állandóan mennie a szervernek, csak pl. 10:00-20:00



2018. márc. 9. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi főhöz és pluginhoz édes kevés ez a gép. Illetve a gép mellett még kérdéses az internet feltöltési sebessége is.
2018. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor egy ilyen gép jó lenne?: Core 2 Quad Q8300, 4 GB RAM
2018. márc. 9. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Esélytelen, 2GB ram semmire nem elég, már 1 főnél is akadozna a szerver ezerrel, tudom, mert ismerősnél 4GB rammal meg fényévekkel jobb procival is szaggattunk mint állat, pedig csak 3-an voltunk fent, pluginok nélküli saját vanilla szerveren.


A válasz sajnos nem.


A másik oldala a dolognak a netkapcsolat, mert hiába jó a géped (ami itt már elvérzik), oda kell feltöltési sebesség, 50MBit-es net alatt nem is érdemes próbálkoznod, mert annyira lassú a többi játékosnak a visszajelzés (ami a feltöltést terheli nálad), hogy össze-vissza ugrálnának, de inkább 100-300 MBites net kéne alá (vagy nem ADSL, hanem sima DSL net, ahol a feltöltési sebesség megegyezik a letöltéssel, ott már elég az 50Mbit)

2018. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom.

Én anno (~5 éve) futtattam szervert, akkor tökéletesen futott egy 2 magos AMD Athlon 4200+, 2GB RAM-os konfig alatt.

Akkori feltöltésem 4-5megabit/sec volt.

2018. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha jól emlékszem, még játszani is tudtam ugyanarról a gépről.
2018. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, régen 4-5 éve esetleg.
2018. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!