Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hamis GPU szimuláció?

Hamis GPU szimuláció?

Figyelt kérdés

Van egy program mely nem indul el csak akkor ha van GPU is a gépben.

Én vettem egy 1050 TI-t de átvertek vele (követ kaptam :( )

így nem tudom futtatni a programot.

Lehet-e valahogy szimulálni a GPU létezését?


2018. márc. 9. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem írd át a programot, hogy az legyen a dolga, hogy megjelenítsen egy követ, és akkor biztosan elindul.
2018. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy hardver szimulációjához körülbelül 10-100-szor erösebb hardverre van szükség.


Szóval 2x 1080Ti-vel sem tudnád sajnos szimulálni a hiányzó 1050Ti-det.

2018. márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Maximum úgy, ha letiltod a Windowsban a jelenleg használt, feltehetően integrált GPU-t. Arra viszont készülj fel, hogy még ha működik is ez a trükk, a végeredmény gyalázatos lesz még akkor is, ha egy i9 7980XE-t, vagy egy Threadripper 1950X-et használsz, ugyanis ilyenkor kvázi a processzor végzi a grafikus kártya dolgát is, ami enyhén szólva sem ideális.
2018. márc. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: A kőért pedig ugye feljelentetted az eladót?
2018. márc. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2

Butaságokat ne beszélj. Természetesen egy 1080Ti-vél tökéletesen lehet “szimulálni” egy 1050Ti-t, hiszen “ugyan abból van”, csak mindenből több van benne, szóval a 1080Ti-on simán lejjebb kell venni az órajeleket és letiltani bizonyos részegységeket, és kész is a 1050Ti. Értelme nincs, de teljes mértékben kivitelezhető.

2018. márc. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
#3: Ha letiltod az integrált gpu-t és nincs másik videokártya akkor nem lesz kép ezt elárulom. A cpu nem jelenít meg magától képet, soha nem csinált ilyet, még AT/XT korszakban sem mert akkor is volt valamilyen monitorvezérlő a gépekben, CGA/EGA/VGA. A P4-Core2duo korszakban pedig az alaplapra integráltak valami gyengébb képességű képmegjelenítőt.
2018. márc. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kő tökéletes lesz, ultra grafikán, 60FPS-el visz mindent 4K-ban.

Én biztos szétcsapkodnám annak a nyomoréknak a fejét a kővel, aki ilyen tróger módon átveri az embereket.

2018. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég nehezen csapkodod szét, ugyanis jó eséllyel itt is tized áron rendelt Kínából vagy egyéb, a világ túlfeéln lévő országból, azt hitte jó biznisz :D


Tanulópénznek tökéletes.

2018. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen feljelentettem,

Hardveraprón rendeltem "2 év garanciás MSI 1050 TI"-t,

kb 1.5 hónapja 45.000Ft-ért.

2018. márc. 10. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!