Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt hardver vásárlásról...

Használt hardver vásárlásról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Proci (intel, nem K), alaplap, ram főként.
2018. márc. 10. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Alaplap könnyen tönkremegy, általában 5-6 évet bírnak ki, így azt legfeljebb olcsón vegyél. A proci és ram szívós, pár évtizedig menni szoktak.
2018. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

RAMot egész nyugodtan, procit is lehet (húzhatónál minél megbízhatóbb emberkétől), alaplap kissé necces.


Infós kisboltokkal légy óvatos, engem már vertek át (mondjuk akkor még teljesen laikus voltam).

Internetes vásárlásnál meg óvatosan az előre utalással, nekem még szerencsére nem volt ezzel problémám, mindig igyekeztem sok pozitívos eladót találni.

2018. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

proci akár 10 évig is húzza, ram általában élet garis, ha meghal kapsz a gyártótól egy másikat vagy az aktuális vételárát.


Alaplap cinkesebb, mint írták.


Használtnál mindenképp sok megbízhatós embert válassz. Én pl akartam használtan venni sima i5 4690-et olcsón, ismeretlen embertől, de gondoltam jól van, megelőlegezzük. 3 hét alatt "elvileg" 4x adta fel, sose ért ide, a végén megmondtam hogy kérem vissza a pénzt, nem jött meg, mondtam még 1 nap aztán feljelentem és jogi úton folytatjuk a beszélgetést, akkor hirtelen visszajött a pénz.

Megvettem másik embertől, aki megbízható volt (200+ HA-n), 2 nap alatt itt volt postával egy másik proci.

Ismeretlenekkel csak óvatosan. Lehetőség szerint kerüld az ilyen kovász dumákat, hogy csak miattad csináltam acc-ot, meg gyere beszéljünk megadom az emailemet oda írj stb. Ha kinézel egy oldalt, maradj az adott oldal levelező szolgáltatásánál.

2018. márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bátran bele lehet vágni, ha nem dőlsz be mindennek. Viszont alaplapnál, és processzornál figyelj oda, mert ezek könnyen sérülnek.
2018. márc. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!