Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység egészséges?

Tápegység egészséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Minap egyik ismerősöm számítógépe furcsa módon sokszor újraindult önmagától, ő a tápegységre "halálára" asszociált, miszerint az okozta a dolgokat. Így kíváncsiságból utánanéztem a dolgoknak az én gépemnél is, nem nagyon értetek hogy egy tápnál mik a jó értékek, így megnéztem a tápegységem Voltage-ét, illetve úgy olvastam, hogy a +3.3 +5 és +12 értékek +/-5%-os határban mondhatóak egészségesnek. Nos, igaz még csak egy szoftveres Voltage ellenőrzőt próbáltam csak ki (SpeedFan), de nem tudom mennyire pontos a dolog, így tőletek kérdezném meg.

[link]

Köszi előre is a válaszokat!



2018. márc. 18. 01:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha egy márkát kellene mondani tápokhoz, akkor BeQuiet!. Jó árban vannak a tápjaik és nagyon jó minőségűek. Egy 400W-os PurePower 10 bőven jó lenne neked.
2018. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Na igen. Van ez a "minél ismertebb/elterjedtebb, annál jobb minőségű" elmélet, ami a tápegységeknél szerintem különösképpen igaz. Ez alapján is lehet választani. Az előttem felsorolt tápok tényleg valódi márkák, nem "a noname kodegány és társai" kategória. Attól függetlenül érdemes egy kis elméleti résszel is tisztában lenni, mint úgy mindenben ahhoz, hogy a legtöbbet hozhass ki a pénzedből. Én ezért nem ajánlottam tápokat, ezért válaszoltam egy kis elméleti körítéssel.
2018. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Teljesen érthető! Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)
2018. márc. 19. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!