Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali számítógépen általában...

Asztali számítógépen általában játék közben lefagy a kép és vele a rendszer . Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egy hete tettem be új merevlemezt Western Digital-t.

A videókártya kb.4 hónapos,ASUS RADEON.OP rendszer WIN7.

A fagyás általában online játék alatt jön,megáll a kép,néha függőleges színes csíkokkal,és nem reagál semmire a gép,marad a RESET gomb.

Mi történt vajon ? Mi okozhatja ezt a jelenséget ?



2018. márc. 24. 02:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Visszagondolva,eddig csak online játék közben fagyott le a rendszer. A WIN7-et is akkor raktam újra,mikor a merevlemezt kicseréltem.
2018. márc. 24. 02:43
 2/8 Mortarro válasza:
Szia. 64 vagy 32 bites OP rendszer? Meg próbálnám a videó kártya illesztő programját frissíteni. A csíkozás miatt. Online játéknál jobban dolgozik a gép. A processzor hűtés is gond lehet. Pasztázást javaslok.
2018. márc. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Win7 63bit.

A videókártyához találtam egy opcionális frissítést,telepítettem.

Jön a próba.

2018. márc. 24. 14:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát Win7 64bit
2018. márc. 24. 14:27
 5/8 A kérdező kommentje:

A legújabb driver van a kártyán és nincs változás.

Az ASUS RADEON RX550 kártya 4GB. Visszatettem a régit AMD RADEON HD 6770,ez 512MB. Ez utóbbival nem fagy le a gép.

2018. márc. 25. 10:54
 6/8 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy nem elég a tápegység az új videokártyádnak, vagy valami gond van a videokártyával. Ha ezek az online játékok amik a gondot okozzák webböngészőben játszatók, akkor az is lehet, hogy a webböngésződ hardveres gyorsítása nem támogatja megfelelően az új kártyádat. Ha ez a gond, akkor az lehet az illesztőprogram és a böngésző hibája is. Ebben az esetben ha mindkettőt naprakészen tartod, elmúlhat a probléma. Addig is érdemes lehet letiltani a webböngésződben a hardveres gyorsítást. Ekkor a videokártyád helyett a processzor dolgozza fel a megjelenítéshez szükséges adatokat.
2018. márc. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

STEAM játék.

Egyelőre visszább vettem a grafikát. Kitakarítottam a gép belsejét.

2018. márc. 26. 21:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Multiplayer: amikor hirtelen feltűnik 4-5 másik karakter, akkor van egy látványos elakadás. És vagy tovább megy , vagy lefagy. Ma egyelőre tovább ment.
2018. márc. 26. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!