Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hűtőpaszta (hővezető paszta)...

Zotya112 kérdése:

Hűtőpaszta (hővezető paszta) vásárlásakor mi alapján válasszak (anyagösszetétel), és mire figyeljek a felvitelkor?

Figyelt kérdés

Most nézelődök webshopokon, a hővezető képesség nyilvánvaló, de az anyagösszetételnél mire figyeljek? Egy cikkben azt olvastam, hogy a fémtartalmú paszták helytelen felvitele rövidzárlatot is okozhat. Ez a kockázat mennyire valós? Hogy lehet egyáltalán helytelenül felvinni a pasztát?

Itt egy teszt: [link]

És két webshop ahol nézelődök: [link]

[link]



2018. márc. 25. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Fehér színűt vegyél, és ha számít 1-2 fok, akkor veheted a drágábbat.


Mert kb a 3x-os ár ennyit jelent. Gagyibb minőség is ugyanúgy teljesít.


Egy félborsószem nagyságú pöttyöt nyomsz a lapka közepére, majd ráteszed a hűtőt. Nem kell szétkenni a felületen, mert ha ráteszed a hűtőt, az megoldja helyetted.


Ez a fajta nem vezeti az áramot, de ha véletlenül összekened magad vele, akkor ne az alaplapba töröld :)

2018. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A jó édes ***** válasza:
Úgy lehet helytelenül felvinni, hogy elkezded szétnyomkodni mindenféle segédeszközökkel és mire neked megfelelő esztétikumú eredményhez jutsz, már az egész alaplap és az összes láb úszik a ragacsban. Kockázata kicsi, nagyon debilnek kell lenni ahhoz, hogy valaki ne vegye észre, hogy a cuccal mindent összekent.
2018. márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Túl van misztifikálva ez a paszta-kérdés. Ahogy az első is írta, a leggagyibb is kiválóan hűt.
2018. márc. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Néha játszani is szoktam és akkor eléggé felforrósodik a gép. Ahhoz is elég az alap kategória? Akkor nem érdemes mondjuk valami fémalapú cuccal kísérletezni (pl Thermal Grizzly conductonaut).

A hővezető lapokkal kapcsolatban nincs valami tapasztalatotok (azon kívül, hogy drágábbak)?

2018. márc. 26. 20:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi az eddigi válaszokat.
2018. márc. 26. 20:15
 6/7 A jó édes ***** válasza:
Nincs értelme - ipari berendezésekben sem használnak fém alapú hővezető pasztákat, pedig ott gyakran nem párszáz Wattot, hanem párszáz kiloWattot kell lehűteni.
2018. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha kevéske libazsírt kensz rá az is teszi a dolgát. Kipróbáltam :-D

Nálam az vált be hogy vettem egy fehér (ami mindig egy kicsit szárazabb) és egy ezüst pasztát ami mindig hígabb mint a fehér. Ezt egyenlő arányban összekevertem és egy borsónyit tettem a CPU közepére. Ezt egy újjal körkörösen elkentem rajta mint egy 10Ft-os érme és rátettem a hűtőt. Ezután szépen kitölti a felületet és nem csurog le semmi a processzorról. Ha mégis összekenem magam vagy az alaplapot mert olyan debil vagyok akkor a gyógyszertárban kapható sebbenzinnel és egy fültisztító pálcával gyönyörűen le lehet mosni. A processzorról is sebbenzin+vattapamaccsal.

2019. ápr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!