Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell helyesen pasztázni...

Hogyan kell helyesen pasztázni egy processzort/hűtőt?

Figyelt kérdés

Az új hűtő gyárilag pasztázva volt, de most le kell szednem. Szétvert az ideg, hogy most vegyek rá pasztát, de úgyis kelleni fog, ha később takarítom.


Annyi féle módszert olvastam, hogy valaki most már írja le a tutit, mert ha megint kell, biztos kivágom a gépet.


Mennyit nyomjak hová, a hűtőre vagy a processzorra, és kenjem el vagy ne kenjem el, ha igen, mivel, milyen rétegben. Nekem valamiért szimpatikusabb az elkenés, mert a hűtőn is úgy van, de sokan azt mondják, buborékos lesz. A mennyiséget pedig még most sem tudom. Ha nem kenem el, nem látom, hogy mennyire fog kifolyni, ha szétnyomja a hűtő.



2018. márc. 26. 01:31
 1/7 anonim válasza:
100%
Processzor közepére kis pötty. A hűtő rárakása egyenletesen szétnyomja.
2018. márc. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én egy kicsi borsónyit szoktam tenni a közepére,és fültisztítóval elkenni. ne legyen sok,de ne legyen kevés se. a sarkait száraz fültisztítóval szoktam letakarítani nehogy elfollyon. szürkét szoktam venni mert az jobban vezeti a hőt mint a fehér,csak azzal vigyázni kell,mert,ha véletlenül valahol el folyik akkor zárlat lehet,ezért nem is árulnak szürkét néhány boltban
2018. márc. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Elvileg csak közvetlenül a mag alatt kell paszta. Tehát ha elképzeled a procidat hogy néz ki kupaktalanítva. Annak megfelelően kell kinyomni, sokan ezért nem pöttyöt, hanem csíkot nyomnak, figyelni a mennyiségre ne nyomja ki oldalra. Mert ahogy írták előttem a színes paszták nagy része vezeti az áramot.


Régen én is egyenletesen szétkentem a teljes felületen. De az állítólag azért nem jó, mert a hűtő felhelyezésekor légbuborékok maradhatnak, ami rontja a hatékonyságot.

2018. márc. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb módszer, ha középre raksz egy X-et, úgy, hogy az X szélei ne érjék el a CPU széleit. Ezután rárakod a hűtőt, kicsit megmozgatod rajta oldalra és végül rögzíted.
2018. márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 CspCsj ***** válasza:

Nézz meg pár videót a módszerekről, és döntsd el:

https://www.youtube.com/results?search_query=thermal+paste+m..

2018. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnéztem egy párat, és üveglappal tesztelve szétkenés nélkül nem jut el mindenhová, valahol meg kifolyhat. A legszimpatikusabb, hogy egy plasztik kártyával nagyon vékonyan simára kenem, aztán a széleken átmegyek fülpucolóval.
2018. márc. 29. 01:11
 7/7 A kérdező kommentje:
De nem tudom még, mert ha buborékos lesz, vagy tényleg felesleges, hogy a sarkoknál is legyen, akkor a közepére egy golyó. A gyári hűtőnek kör alkú volt az alja.
2018. márc. 29. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!