Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell a procit hűtőpaszt...

Hogyan kell a procit hűtőpasztázni és milyen pasztát ajánlatok?

Figyelt kérdés
A procin lévő régi hűtőpsztát hogyan szedjem le?

2018. márc. 26. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
leszeded egy zsepivel, kryonaut pasztat ajanlom nekem is ilyen van-ui en ertek hozza és kihasznalom ezt a pasztat 500ft-nel a lekvar is jobb, de az mk 4 -es paszta mar eleg jo, megfogod kinyomod amit irtam 1. nek pont anyi van benne ami 1 procira eleg, elkened valamivel ami nagyon tiszta pl a kinyomo nemtom mivel- aztan bele az alaplapba, igazabol kivenni sem muszaj, en kiszoktam, ra a huto, leveszed lekened ami lement a procirol visza a huto felszereled kész-ha rászáradta paszta-> sztem alkohol oldja, vagy csak egy szemuveg torlo kendo
2018. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fantom83 ***** válasza:

Denaturált szesz+tiszta rongy,vagy zsebkendő.

A foglalatból ne szedd ki a processzort,csak a keretét hajtsd fel,ha az oldalán végig van folyatva a régi paszta,az alu hűtésről is szedd le a maradványokat.

Én Spire készletemhez kaptam műanyag spaknit,amit tudsz bármilyen hajlékony műanyagból vágni,vagy fültisztítóval kened szét a pasztát egyenletesen a processzoron.(szervizben láttam ezt a trükköt)

Egy hónapja Titán pasztát kentem az FX-6300-asomra,egy kenéshez sok,kettőhöz kevés.

De maximálisan meg vagyok elégedve,jelenleg is 29-30C-on megy.

Tartalékba vettem Kolink 10g-os kiszerelést,nem tudom hogy muzsikál majd.(tartalékod mindég legyen)

Az előttem szólóval egyet értek az Artic MX-2 / MX-4 -eseket agyon dicsérik.

Ha nem vagy még biztos magadban,akkor 10g-os Kolink,vagy Coolink Chillaramic 10g-os szintén nagyon jó árban van,és nem fogod sajnálni,ha valami miatt nem jönne össze elsőre!

Ha jól tudom a hűtő paszták/zsírok királya a Thermal Grizzly,de az ára is ott van...

A hűtő lábait ellenőrizd át felrakás után 2X is,h mindegyik a helyén van-e!

Remélem tudtam segíteni!

2018. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én arctic cooling mx4-es pasztát használok, teljesen megvagyok vele elégedve, a coolink pasztához képest nekem 10 fokot jelentett, és ami lényeges, hogy még fél év után sem kell újrapasztáznom, mert nincs megkövesedve, mint a coolink 1-2 hónap után. Szóval olcsó pasztát ne vegyél, mert sűrűbben kell cserélni, és végül nem olcsóbb. A pasztázás menete pedig, letörölgeted a régi pasztát a prociról és a hűtőről, én sose törölgettem alkohollal, mert a sima zsebkendő is tökéletesen eltávolítja, ha ezzel megvagy, a proci közepére teszel egy rizsszemnyit vagy borsszemnyit ahogy jobban tetszik, és ráteszed a hűtőt lefogatod ellenőrzöd, hogy fixen áll e hűtő és a lefogatói a helyükön vannak e és kész. Nem nagy ördöngösség, Amit meg az első írt, hogy felkeni a pasztát utána visszaveszi a hűtőt, hogy leszedje a felesleges pasztát az nettó hülyeség, mert minden egyes megbontásnál cserélni, kell a pasztát. Azt meg, hogy szét kened e a pasztát vagy sem rád bízom, de teljesen felesleges, mert a hűtő szépen szétteríti a procin, és nem lesz légbuborék maradva közte. Ja és még a végére annyi fontos, hogy intel procihoz ne vegyél ezüst tartalmú pasztát, mert be tud menni a kupak alá és zárlatot tud okozni, ha túl sokat kensz fel. A többi pasztába meg akár tocsoghat is(persze azért nem ajánlott) a proci semmi baja nem lesz tőle, szóval nem kell annyira félni a pasztázástól.
2018. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat!
2018. márc. 28. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!