Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap, Proci? Most hogy...

Alaplap, Proci? Most hogy legyen a gép?

Figyelt kérdés
Sziasztok! kinéztem jelenlegi 1050Ti-m mellé egy i5-7600k-t ami már szerintem nagyon jó párosítás lenne meg is terveztem az 1151 foglalató alaplapot és 2x4GB DDR4 lesz benne... Viszont! van egy híres oldal, (Már nem is emlékszek melyik lol :D) és ott össze állítom a gépem és úgye mivel ez egy olyan oldal ami meg mutatja hogy ha össze rakunk egy gépet, akkor egy adott alkatrész helyett mit rakjuk bele a gépbe hogy még jobb legyen, kb ugyan olyan árban... viszont én be az új gépet, viszont azt írja hogy ne 7600k-t hanem i5-8600k-t vegyek, viszont megnéztem és ahoz 1151 v2 alaplap foglalat kell, ehez jó a sima 1151 vagy muszály v2? illetve ha már v2 akkor tudtok ajánlani egy jó 1151 v2 alaplapot ami olcsó és elég jó? vagy inkább a 7600k is jó? azért nem tudok dönteni mert a jövő, jövő, jövőben tervezek majd egy 1080-at, és használnám a még egyenlőre jövendőbeli procival... szóval melyik? illetve melyik alaplap? vagy jó a sima? Előre is köszi a válaszokat!

2018. márc. 28. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Az Intel most eleve nem a legjobb választás. Egy, már 2015 óta nyüstölt foglalatról beszélünk, tökmindegy, hogy 1151v2 vagy a sima. A v2 is ugyanaz, csak egy nagyon picit tér el fizikailag, de újat nem nyújt, jobb, kisebb gyártási technológiával készült procikat nem fog tudni befogadni. Nem lepődnék meg, ha a következő mainstream proci generáció az Intel-től egy teljesen más foglalatot követelne meg. Akkor meg a Coffe lake lapokat is dobhatod ki az ablakon kb... Ellenben, nem azért, hogy fényezzem, de az AMD 2020-ig az AM4 foglalatnál marad, mind erre jön a Ryzen-ek eddigi sikere. Már is jobban néz ki a dolog future-proof szempontból is. Félreértés ne essék, nincs piros szemüvegem, konkrétan az egyetlen AMD proci amivel valaha találkoztam az a Barton magos AMD, de az is óvodás koromban, és az is a bátyámé volt. Ezen kívül soha, még csak alkalmam sem volt AMD procikhoz.
2018. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm a választ!
2018. márc. 28. 22:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Az 1151 v2-nél módosultak a kiosztott lábak, illetve eddig fel nem használt (üresjáratú) lábak is kaptak funkciót, ezért a coffee lake processzorok (8xxx) csak és kizárólag 1151 v2 lappal mennek (amiből talán még mindig nem jött ki más, csak a tuning z370).


Illetve osztom az előttem lévőt, ki tudja mi lesz 1 év múlva, lehet teljes platform váltás lesz. A coffee lake is kb válaszlépés az elhúzó AM4 szériára, ami annyira jól sikerült, hogy az addig 50-55 ezres 7. genes i5 proci valamiért hirtelen már csak 40e lett, vajon miért.


A coffee lake esetében a több mag miatt jobb az i5, mint a kaby lakes i7, de kérdés mire akarod használni a gépet, mert 8 szálas teljesítményben és hyper thread miatt az i7 még mindig jobb munkára, mint a coffee lake-s i5, de akár már játékoknál is előjöhet.


Ha akarod, nyugodtan veheted a kaby lake-t, de az annyi, onnan nincs hova fejleszteni később (na nem mintha gyenge lenne, én pl mai napig vígan elvagyok i5 4690k-val, pedig több mint 3 éves).


Illetve érdemes lehet a ryzen-en is elgondolkodni, viszont ott figyelj rá, hogy nincs benne IGP (leszámítva a 2200g és 2400g-t), tehát ha pl megsül a videokártya, nem tudod használni a gépet.

2018. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kaby Lake még mindig teljesen jó, főleg budget kategóriában (G4560, G4600). Ettől feljebb viszont már csak a K-s i5/i7 illetve a "sima" i7 7700 lehet jó választás.

CoffeeLake esetében mindegyik jó választás, csak érdemes megvárni míg végre valahára kijönnek a nem Z-s, olcsóbb alaplapok.

A Ryzen viszont az abszolút legjobb választás jelenleg. Bármelyik modellt választod nem fogsz mellélőni. Viszont én is inkább a G-s végű, IGP-s modelleket ajánlom.

2018. márc. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hm, úgy tűnik bövült a tudásom :D köszönöm szépen a válaszokat!
2018. márc. 29. 16:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Basszus #3 rosz az egér érzékenységem és véletlen félig hasznosra mentem, pedig te nagyon jót írtál! bocsi :c
2018. márc. 29. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:
#4 Tik-tak tik-tak tik-tak, telik az idő... Én úgy tudtam mostanra lesznek olcsóbb 8th gen kompatibilis lapok, de egyre inkább hajaz a dolog az én teóriám felé, miszerint a socket1151-et leváltják végleg. Akkor már biztosan nem fog jönni olcsóbb lap Coffe Lake-hez. Ryzen az egyenlőre járható út, vagy vársz, hátha azért van csönd a kékeknél mert az idei év ősrobbanására készülnek.
2018. márc. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!