Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-re mit érdemes telepíteni?

SSD-re mit érdemes telepíteni?

Figyelt kérdés
Windowson kívül. Vírusirtó pl SSD-re menjen vagy sima HDD-re? Böngésző, letöltő kliensek stb.
2018. márc. 29. 06:56
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Azok a dolgok, amik a rendszer részét képezik, és a rendszer működésére befolyással lehetnek (oprendszer + programok) azok az SSD-re menjenek.

Játékok, dokumentumok, torrent, stb. HDD-re.

2018. márc. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%

Olyat érdemes SSD-re telepíteni, amit sokszor használsz, és/vagy sok betöltődéssel jár (ilyenkor a munkakönyvtárát is).

Szokták javasolni, hogy a böngésző temp könyvtárát, dokumentumokat, lapozófájt meg néhány egyéb dolgot ne az SSD-re tegyük, mert ezek sok írással járnak, és az SSD attól megy tönkre. Én nem osztom ezt a véleményt. A böngészőt elég rendesen gyorsítja, ha SSD-n dolgozik. A Windows alapból gyorsítja, ha az SSD-n van a lapozófájl. Nekem ott is van. Így is 10+ évet ír még élettartamra az 3 éves SSD-re. Szerntem ez így teljesen rendben van.

2018. márc. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

#2:

#1 vagyok, nekem is kb 6 éves az SSD-m, és még mindig precízen működik, pedig a gyorsítótártól elkezdve, lapozófájlokig, minden azon van. Kivéve játékok+személyes anyagok.

2018. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szupergyors segítséget mindkettőtöknek, ment a zöld.

Akkor azokat hagyom SSD-n, nyilván letölteni nem oda fogok. Egyébként Samsung SSD-t veszek szóval nem a legolcsóbb kategória, talán kibír jo néhány évet.


Egyébként ha SSD-n van a Windows, akkor alapból oda akarja majd telepíteni a programokat, nem? Ezt valahogy át lehet írni, hogy alapból a HDD legyen a telepítési cél, vagy minden progi telepítésekor be kell állítani?

2018. márc. 29. 08:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindent SSD-re érdemes telepíteni, ami ráfér. Baromság ez a hozzáállás, hogy a széltől is óvni kell. Azért vetted, hogy használd. Nem, nem fog attól tönkremenni, hogy oda megy minden. Nekem 4 év alatt a tervezett írási élettartam 25%-a fogyott el, pedig igazán nem kímélem. De ma már az új árának feléért kapnék ugyanakkorát, és jóval gyorsabbat. Akkor meg minek babusgassam?
2018. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bármit ami ráfér nyugodtan tedd rá. Nyilván képeket, zenét egyéb hasonló nagy helyigényű dolgokat nem érdemes, de pl. akár a játékokat, programokat nyugodtan telepítsd az SSD-re. Azért van hogy használd!
2018. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

#6: áruld már el, hogy játékot minek telepítsen SSD-re?

Gyorsabb lesz tőle a játék? Nem.

Feleslegesen foglalja a helyet az SSD-n? Igen.

Akkor?


Bőven elég egy kis méretű SSD-t venni, amire rámegy a rendszer, meg a programok, és cső. Lényegesen olcsóbban kijön belőle, mint ha még itt latolgatja, hogy a kicsire csak 1 játék fér, a nagyobbra meg 6...úúú.

2018. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12:02 Nekem pl. rohadtul nem mindegy, hogy fél órán át tölt egy pályát, vagy fél percet. Gondolod, hogy a több 10, alkalomadtán 100 gigát, amiből egy játék áll, nem kell betölteni a memóriába soha, csak viccből foglalja a helyet? Dehogynem, és amikor erre sor kerül, akkor bizony nagyon is jól jön az SSD. Persze ha te nagyon ráérsz, akkor használj nyugodtan HDD-t erre a célra, csak ne oszd itt a hülyeséget. Senki nem mondta, hogy vegyél 4x nagyobb SSD-t, csak azt, hogy ami ráfér, azt érdemes oda telepíteni.
2018. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Vegul 250GB-s EVO960-at vettem. Kiprobaltam pl GTA 5 sokkal gyorsabban tolt SSD-rol, a telepites is gyorsabb volt. Nyilvan SSD-n azokat a jatekokat kell tarolni amiket eppen hasznalsz, tobbi mehet at HDD-re.
2018. ápr. 4. 08:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Imádom az ilyen okoskodó idiótákat mint a 7es hozzászóló...

Kérdező: jó választás volt az az SSD, használd egészséggel :D

2018. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!