Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka, hogy a wifi...

Mi lehet az oka, hogy a wifi kártyám sebessége nem megy 72mbps felé?

Figyelt kérdés

A kapcsolat tulajdonságánál csak 72mbpst-t ír, bármire csatlakozok.

A routerrel semmi baj nincs, másik laptopon sokkal nagyobb sebesség érhető el.


Laptop típusa: Lenovo Y520


2018. márc. 31. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Eszközkezelőben válaszd a Hálózati adapterek elemet, majd kattints duplán a hálózati adapter nevére.

Jelenítsd meg a Speciális lapot, és keresd meg a Vezeték nélküli mód beállítást.Valószínűleg IEEE 802.11b-re van állítva.

2018. márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, és mire kell állítani?

Egyébként a router 2 hálózatot csinált, az egyik a 2,4ghz, a másik az 5ghz.


Hogyan tudom beállítani, hogy max sebesség legyen?

2018. márc. 31. 20:55
 3/5 Derwer ***** válasza:

1; 802.11b az 11 mbps. Nem ez a gond.

2; 72mbps az az 1 antennás N-es protokoll tipikus sebessége. Tehát ez valszeg hardveres limit.

3; a leggyorsabb 5ghz-en lenne, AC-s adapterrel. Lehetőleg AC-s routerrel.

2018. ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez egy új router, Telekomos féle. Más laptop/eszköz simán viszi a max sebességet.


Viszont kipróbáltam egy régi N-es TP-LINK routerrel, aminek a max sebessége 150Mbit/s. Mikor arra csatlakoztam akkor elérte ez a kártya is a 150Mbit-et, pedig az a router 1 antennás, és ha jól tudom 2,4GHz.

2018. ápr. 1. 16:02
 5/5 Derwer ***** válasza:
Akkor egyszerűen olyanok a rádiós körülmények, hogy ezt tudja az eszközöd. Esetleg másik csatorna választás segít. Attól függően, hogy melyiken van a legkevesebb zaj.
2018. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!