Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Prohardveren mi alapján...

A Prohardveren mi alapján ajánlanak bizonyos hardvereket, márkákat?

Figyelt kérdés
Nekem az jött le, hogy sok mindent a reklám miatt ajánlanak. Nyomják az FSP márkát is rendesen, gyakran indokolatlanul elfogultak bizonyos márkák iránt. A Ryzen-t is az egekbe istenítik már jó ideje. Van egyáltalán független hardveres oldal ma magyarországon ami nem csak üzleti érdekből ajánl dolgokat?

2018. ápr. 3. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Az FSP és még pár támogatótól eltekintve normális az értékelésük.

Te se vernéd meg a főnököd, akitől a nagy pénzeket kapod :D


Ryzen tényleg jó lett ár/érték arányba, így nem csoda ha dicsérik.

2018. ápr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tények alapján.
2018. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem te ezt nem gondoltad át.


A tagok döntő többsége a saját, vagy mások által szerzett tapasztalat miatt ajánl rendszeresen XY márkát, vagy típust. Az FSP sem kivétel. Azért szokás ajánlani, mert olcsón nyújt megbízható, jó termékeket sok esetben. Nyilván lehet ajánlani mást is -erre van is példa-, de a legtöbb embernek az már kevésbé ideális.


A Ryzen pedig egy kifejezetten jól sikerült processzorcsalád, ami hosszabb távon is fejleszthető, akár nagy léptékben is. Teszem azt, ha neked most csak kevés pénzed van új gépre, és nem futja egy ideig jobbra, akkor választhatsz egy jobb alaplapot, és egy kisebb processzort, mondjuk a Ryzen 3 2200G-t. Aztán ha jövőre lesz pénzed, egy BIOS frissítés után simán beletehetsz egy akkor frissen megjelenő csúcsprocesszort is. Intel oldalon ez jelenleg problémás, mivel a jelek szerint a Coffee Lake utódja megint nem lesz kompatibilis az elődökkel.


Egyébként én meg hűtés terén szoktam mindig azt mondani, hogy Thermal Grizzly (esetleg MX4, ha pasztáról van szó), és Noctua. Igen, van más is, ami lehet pont olyan jó mint ezek, de nekem ezekkel van többéves pozitív tapasztalatom, így jóval bátrabban merem javasolni őket, mint másokat.

2018. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha elolvasnád a fórumon a milyen ....-t vegyek topikokban az első hozzászólást ami általában rögzített, ott láthatnád, hogy pl. procinál le van írva, hogy ha valamelyik márka felé elfogult vagy azt is jelezd, mert akkor úgy fognak ajánlani. Az fsp egy ténylegesen jó márka tápokban, így meg is értem, hogy ajánlják, de nem csak azt ajánlják. A ryzen meg nagyon jól sikerült, meg is lett vele szorongatva az intel rendesen, és visszatért a piacra az, hogy az amd-től ugyanazt a teljesítményt jóval olcsóbban kapjuk. Egyébként csak elmondanám, hogy amíg nem jött ki a ryzen, senkinek nem ajánlottak AMD-s konfigot, sőt addig se míg nem lett kiforrott a platform. Szóval ezzel egy kisit mellélőttél. Egyébként meg a legmegbízhatóbb oldal jelenleg magyarországon akiknek az ajánlásaiban még nem csalódtam. Manapság meg már annyira benne vagyok én is, hogy már csak megerősítésért járok fel a fórumra, és általában azt meg is kapom, és nem akarnak a drágább megoldás felé terelni. Mindig az ár/érték arány a döntő náluk, nem az, hogy ki gyártotta.
2018. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A forumon a forumozoknak szerinted milyen üzleti érdeke lenne abban hogy mit ajánl? igaz van egy réteg ami épp azt isteniti ami neki van, de azért a normálisabbak mind reálisan nézik a dolgokat, és azt ajánlják ami adott esetben tényleg jó.
2018. ápr. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!