Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » D-Link DIR-600 típusú routerné...

D-Link DIR-600 típusú routernél baj ha levettem a Band Width 20/40auto-ról 20MHz-re?

Figyelt kérdés

Mikor magason volt a telefonok csatlakoztak ugyan de egy idő után nem ment a net csak ha újraindítottam a routert.

De így hogy levettem 20-ra mindkét telefonnal lehet netezni anélkül hogy elmenne. Diginet 100-as csomagunk van panelba lakunk. 2 asztali gép van csatlakoztatva a routerre kábellel és 2 telefon wifi-re.


2018. ápr. 4. 12:30
 1/2 CspCsj ***** válasza:

20 MHz-es csatornaszélességgel 150 Mbit az elvi felső határ, 40 MHz-cel pedig 300 Mbit. (vállalati eszközökkel 600 Mbit)


Ráadásul olcsó alkatrészekkel ennél jóval kevesebb.

Pl. 20 MHz-en rendszerint ~70Mbit a plafon, de olcsó router-rel örülhetsz, ha 30Mbit fölé tudsz menni.

Az távolság a router-től, az egyszerre rákapcsolódó eszközök száma, valamint a környéken lévő más eszközök interferenciája is sokat ront a sebességen.


Sőt akár a háztartáson belüli vezetéknélküli eszközök is mind bezavarhatnak.

[link]

2018. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

Pontosítom a számokat, mert rosszul írtam:

20 MHz-nél 75 Mbit a jellemző sebesség, persze nagyteljesítményű eszközökkel és megfelelő kódolással felvihető 300 Mbitre.

40 MHz ezt duplázza.


[link]

[link]

[link]

2018. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!