Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik procit vegyem (ryzen3)?

Melyik procit vegyem (ryzen3)?

Figyelt kérdés

Sziasztok nemtudok dönteni melyik a jobb játékra egy sima gtx 1050 mellé

ryzen 1300x vagy a 2200g

+ veszek majd egy alaplapot is lehetőleg minél olcsóbban amibe bele megy es olvastam hogy valami bios frissétést kell majd csinalnom a cpu miatt hogy van ez ? (nem értek hozzá :D)

előre is köszönöm a válaszokat



2018. ápr. 5. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A kettő tulajdonképpen ugyanaz, csak a 2200g-ben van integrált gpu és újabb bios szükséges hozzá.
2018. ápr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy ismerősöm arul es lehet tőle veszek alaplapot Asrock Z87 Pro3 megfelelő ?
2018. ápr. 5. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, AM4 processzorfoglalatú alaplapra van szükség, ami a A320, B350 vagy X370 chipset.
2018. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Helló szia proci/foglalat kinyírva :D Dehogy is jó az az alaplap, elvégre neked AM4 foglalat kell, nem Socket1150 (ami mellesleg meg már Intel). AM4 foglalatú lapokhoz ezek a chipset-ek tartoznak: A300/X300, A320, B350, X370. Ezek közül az utóbbi 3-at meg is fogod találni árukeresőn, az első kettő párost még nem láttam. Árukeresőn ki tudod jelölni egyébként az AMD Socket AM4-et (teljes néven, így írja az árukereső). Ha meg használtan veszed, keresd a márkanév után az imént felsorolt jelöléseket, pl: Asus ROG STRIX B350-F GAMING.
2018. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a következő hülye kérdesem ahogy nézegettem ezek csak ddr4 kompatibilisek, gondolom akkor ez nekem ram csere is lesz mert ddr3 ramokkal vagyok felszerelve :D
2018. ápr. 6. 02:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Sőt, a ryzen elég érzékeny a ramsebességre, célszerű magas frekvenciájú (3000MHz feletti) modulokat beszerezni, hogy a teljesítmény optimális legyen.
2018. ápr. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!