Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki segitene, hogy tudnám...

Valaki segitene, hogy tudnám megoldani ezt a problémát hogy fekete a képernyő?

Figyelt kérdés
Van egy asztali HP compaq dc7900 tipusu asztali szamitogepem, es a monitorom megadta magat, ezert megprobaltam rakotni VGA kabellel a gepet egy Panasonic Viera TX-32LX85F LCD TV-re, de amikor bootol azt beadja, amikor rendesen felallna a gep, szoval bejelentkeznek, csak fekete kepet ad be. Rendes monitoron a kabel, minden oke. Megprobaltam egy masik geppel (laptop) amin HDMI van azzal csatlakozhatok a TV-re. Valakinek van valami otlete? A gep eszleli amikor racsatlakoztatom.Csökkentett módban elinditottam, ott levettem, illetve feltettem a felbontást, alapesetben 800x600 volt, de semelyikben nem volt jó, csak a bootolást adja be a tv, és amikor bejelentkeznék, akkor fekete. Elore koszonom. Win 7 prof. 64bit

2018. ápr. 8. 13:19
 1/2 CspCsj ***** válasza:

A TV kézikönyve szerint 1366x768 a VGA bemeneten támogatott legnagyobb felbontás. Talán nagyobb felbontásra van beállítva a Windows-ban. (pl. FullHD = 1920x1080)


Ekkor bekapcsolás után nyomogasd az F8 billentyűt és a megjelenő menüben válaszd a "Kisfelbontású kép (640x480) engedélyezése" pontot. A Windows ezzel a felbontással tölt be és kézzel beállíthatod az 1366x768-as felbontást.

Ha nem vagy elégedett a képminőséggel, akkor külön eszközt kell vásárolnod. Használtan egy gyenge Low-profilos videokártyát, vagy VGA-HDMI adaptert. Mindegyik megkapható párezerért.

2018. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. sajnos nem szerepel a felbontásokban 1376x768 felbontás csak: 1920x1600, 1600x900, 1280x1024, 800x600. Ezek közül csak az utolsó kettőn van kép még csökkentett módban is. F8 megnyomásakor meg csak Számitógép javitás, csökkentett mód, csökkentett mód hálózattal, csökkentett mód parancssorral, csak ezek vannak. Köszönöm a segitséget, de inkább veszek holnap egy monitort.
2018. ápr. 9. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!