Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért tűnt el a süllyesztőben...

Miért tűnt el a süllyesztőben floppy disk?

Figyelt kérdés
Hogyhogy nem fejlesztették tovább a technológiát? A HDD is egy ősrégi találmány, 60 éve létezik, és hiába van ott a flash alapú adattárolás konkurenciának, ami minden szempontól jobb, az adategységenkénti ár kivételével, de ez az egy körülmény elég ahhoz, hogy a mai napig hatalmas kereslet legyen a merevlemezekre. Ezért aztán szerintem, ha létezne például 32 GB-os floppy, de csak fillérekbe kerülne, mondjuk tized annyiba, mint egy hasonló kapacitású USB stick, akkor úgy vennék, mint a cukrot, szóval mindenkinek megérhetné a dolog.

2018. ápr. 11. 16:01
 1/5 Alain Delon ***** válasza:
Én jártam úgy floppyval, hogy rátettem valamit, mire elvittem valahova, eltűnt róla. Sérülékeny.
2018. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha lehetne ilyen olcsón ekkora kapacitású hajlékonylemezt készíteni, készítenének. Amúgy te min tárolod az adataidat? Pendrive-on vagy újraírható DVD-n? Utóbbi olcsóbb.
2018. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1: aránylag nagy

2: kevés adat fér rá (nilván ezt lehetett volna csiszolni mint a méretet is)

3: mechanikus, így sérülékeny és lassú (főként ez a baj)

2018. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

LÉTEZIK szalagalapú tárolási technika, csak nem floppynak hívják.


[link]

2018. ápr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne olcsóbb, mint a pendrive. Az adatsűrűség növelése miatt a mágneses felület egyre sérülékenyebb lesz. A nagy adatsűrűség írása vagy olvasása nagy pontosságú mechanikát kíván. Ezek együtt felnyomják az árát az egekbe. Lásd még:

[link]

[link]

2018. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!