Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD cserélés olcsón laptopban?

HDD cserélés olcsón laptopban?

Figyelt kérdés

""IBM Lenovo thinkpad T60""

60 Gb-os merevlemezt szeretném kb 500 Gb-osra cseréltetni/ cserélni!

Mennyire bonyolult ez ?

Hogyan tudom megnézni milyen típusút kell vennem?

Honnan érdemes beszerezni, milyen márkát? (például....)

Hogyan tudom ezt legjobb módon megoldani?


A számítástechnikai üzletek sokkal lehúznak egy ilyennél azért kerülném inkább őket

CSAK FILMNÉZÉSRE VAN A LAPTOP (gyenge de arra tökéletes nekem)



2018. ápr. 15. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, mások milyen üzletekbe járnak, de én lehúzást illetve próbálkozást azoktól tapasztaltam, akik olcsón akarják eladni a "filmezésre, netezésre tökéletes" cuccokat. Az üzletek árait össze tudod hasonlítani kényelmesen otthon, miközben nem standupol az eladó a füledbe, hogy milyen jó a cucc és csak most csak neked ilyen olcsó. Plusz ott a garancia. HDD csere ennél a gépnél: Megveszed a legolcsóbb 2.5"-os SATA HDD-t (drágábbat nem érdemes) Kioldod a jobb első sarokban (fejjel lefelé fordítva bal első) lévő csavart, leveszed a fedelet, kihúzod a HDD-t, átrakod róla a keretet az újra, betolod az új winyót, keret vissza, a csavart meghúzod.
2018. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyire bonyolult ez?

Öt csavart kell kicsavarnod összesen, ebből négy konkrétan a merevlemezt rögzíti a kerethez. Nem speciális csavarok, sima csillagcsavarhúzó elég hozzá.


Hogyan tudom megnézni milyen típusút kell vennem?

Bármilyen, SATA csatlakozós, 2.5-ös merevlemez megfelel, 3TB-os kapacitásig. Hogy a merevlemez SATA I, II, vagy esetleg III csatlakozóval rendelkezik, nem fontos, mivel ezek oda-vissza kompatibilisek.


Honnan érdemes beszerezni, milyen márkát?

Javaslom a Hardveraprót, ha olcsón szeretnéd megúszni, és nem félsz a használt termékektől. Csak olyat válassz viszont, amit személyesen átvehetsz, és esetleg meg is nézhetsz működés közben. Természetesen újat is vehetsz bárhonnét. Továbbá ha az operációs rendszer is erre kerülne, akkor azért erősen ajánlom, hogy 5400RPM-es helyett 7200-ast válassz.

Márkát tekintve sokan esküsznek a Western Digital-ra, mondjuk én jobban szeretem a Seagate-eket.


Hogyan tudom ezt legjobb módon megoldani?

Veszel egy merevlemezt, ami neked megfelel, és otthon kicseréled. Nem bonyolult, és rengeteg videó van fent a YouTube-on is, ami segíthet lépésről-lépésre megcsinálni a cserét. Viszont ha a kicserélt, 60GB-os merevlemezen volt az operációs rendszer is, akkor azt is újra kell telepíteni teljesen. Ez sem bonyolult dolog, csak sokan félnek tőle, mert még nem csináltak ilyet.


Szerelőhöz fordulni ezzel felesleges.

2018. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Veszel egy 500GB-os 2.5"-es HDD-t (márka szinte mindegy, gyakorlatilag már csak Toshiba, Seagate, Hitachi és WD van) leszeded pár csavarral a gép hátulját, kicseréled a HDD-t, visszacsavarozod és telepítesz egy rendszert. 10 perc az egész.
2018. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális segítségeket/válaszokat !
2018. ápr. 17. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!