Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ma is fontos még a single...

Ma is fontos még a single core teljesítmény?

Figyelt kérdés
Vagy már elég nézni az összesítettet, és a régi 12 magos xeonok nyerők lehetnek fillérekért?

2018. ápr. 17. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Sok esetben fontos az 1 mag teljesítménye is.

Csak ezt, csak azt nem érdemes nézni, illetve maga az órajel se elegendő.

Plusz a régi Xeon nem játék specifikus, lehet magas freki ami jól jön pl. videó vágásnál,

de játék esetén háttérbe kerülhet egy mai i5 -el szembe is.

2018. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Matefon2 ***** válasza:

Játékokhoz vagy internethez: Jó a kevesebb mag (én 4-et használok), de magasabb órajelen. (Nekem i5-7500, 4mag, 3.4GHZ).

Videószerkesztéshez és speciális effektekhez (pl. C4D, After Effects, Premiere Pro, Sony Vegas, vagy egyéb renderelő programhoz): több mag, közepes órajel is jó. Persze, a magasabb órajel kevesebb renderelési időt jelent. Több mag alatt a 8, 10, 12, 16+ -t értem, az is 3-4GHZ-ig talán még megvehető árban is vannak. Az AMD-ről azt hallottam, hogy "jó lesz télre fűteni", de sokan azt mondják, egy jó hűtő vagy vízhűtés mellett jó az is. De a hűtés mindenképpen fontos. Az Intel és a sok processzormag az két külön dolog, ha nem akarunk a drága videókártya mellett még egy 300+ ezer forintos procit venni.

2018. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Matefon2 ez egy nagyon elavult információ, hogy az AMD nagyon melegszik. Hallottál-e már a Ryzen-ről, vagy az ehhez tartozó, de magasabb kategóriát képviselő Threadripper-ről? Még a Ryzen az i3, i5, i7 ellenfele, addig a Threadripper azt hiszem még az i9-ek ellen jött ki. Mindegy, érdemes tudni, hogy ezek a Ryzen-ek sok maggal rendelkeznek. A Ryzen 3-ak 4 mag 4 szálasok, a Ryzen 5-ök 6 mag 12 szálasok, a Ryzen 7-ek 8 mag 16 szálasok. Ebből következik, hogy jók munkára. Növekedett az egy szálas teljesítményük, felveszik a versenyt a konkurenciával. Több szálon pedig le is körözik az Intel-t ezért jobb munkára, illetve vegyes (játék-streaming, munka) felhasználásra. Csökkent a gyártási tecnológia (14nm), tehát már sokkal energiatakarékosabbak és szerencsére már nem fűtésre használhatóak :D [link] - itt van amúgy a teljes kínálat.


Amúgy szerintem még fontos az egyszálas teljesítmény, de számít az is, hogy hány maggal rendelkezik a processzor, illetve hogy HT-s vagy sem.

2018. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!