Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sehogy nem lehet meguszni a...

Sehogy nem lehet meguszni a reinstallt az alaplap + proci csere után?

Figyelt kérdés
AM3-ról 1155-re
2018. ápr. 17. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Windows10 esetében 90% hogy menni fog újratelepítés nélkül. Persze ez nem azt jelenti hogy ajánlott is úgy hagyni.
2018. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
(Én Core2Duo-ról váltottam Kaby lake-re és nem kellett reinstall, persze mihest volt időm megcsináltam mert megéri, gyorsabb lesz, nem lesznek fent a régi driverek amik esetleg bekavarnak, vagy hasonló, de kb 1 hétig használtam úgy és túl nagy gond nem volt.)
2018. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
win7-ről van szó.
2018. ápr. 18. 00:51
 4/9 hypno ***** válasza:

#3

A problémát az okozza, hogy egy új alaplap a régihez képest eltérő chipset-tel és integrált perifériákkal rendelkezik, ezért eltérő driverek telepítését igényli.

2018. ápr. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meglehet úszni, bár a folyamat nemkicsit kétséges (a májkroszoftnak van hozzá leírása, eljárása, programja):

- el kell távolítani (uninstallálni) minden drivert a cserélendő alkatrészekkel kapcsolatban

- csere

- drivertelepítés

Nekem eddig 5 esetből 5-ször nem jött be. Többször nem álltam neki.

2018. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én amikor átálltam 7-ről 10-re konfig cserével együtt, véletlenszerűen leállt, kifagyott, hibaüzenet nélkül összeomlott a program (vagy maga a rendszer, something went wrong, kösz).

Azóta javult valamennyit, de ajánlott az újratelepítés a régi driverek biztos lepucolása miatt.

2018. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én amikor AMD-ről cseréltem Intel-re, működött. Viszont kb. a teljesítménye 30%-a volt, mint miután újratelepítettem. Szóval erősen ajánlott.
2018. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, koszonom! 7-8 év után elég nagy érvágás egy reinstall, az a rengeteg program, mindent ujra beszerezni stb.. Viszont az 5bol 5x nem sikerul nem hangzik jo aranynak.

Eselteg valami olyan moka nem letezik, hogy a windows reinstall lesz, de a program files, program data meg ilyesmi, nameg a registry at lesz mentve? Nincs ilyesmi megoldas?

2018. ápr. 19. 00:29
 9/9 hypno ***** válasza:

A programok mentéseit simán le lehet szedni egy adattárolóra, ahonnan az új telepítés után visszatölthetők.

Feltéve persze ha tudod, hogy melyik program hol tárolja a mentéseket és beállításokat.


De ha nagyon fázol a dologtól, akkor próbáld ki mi történik, ha az új alaplappal és processzorral összerakod a gépet.

Ha elindul, akkor szépen rakd fel az alaplaphoz tartozó drivereket. (chipset,hang,hálózat,USB, integrált grafika (már ha van), SATA) Ha minden működik, akkor szerencséd volt.

Bár mondjuk szerintem egy 8 éves rendszer már bőven megérett egy tiszta újratelepítésre.

2018. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!