Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kettő merevlemez képes belassí...

Kettő merevlemez képes belassítani a gépet? TÖBB INFÓ LENN!

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy 1 TB-os seagate barracudám ezen van windows.

Nem rég vettem mellé egy 3 TB-os seagate barracudát. ezen leginkább játékokat tárolok.

Nos ez a 3 TB-os HDD képes belassítani a gépet? Gondolok itt lassabb betöltésre, kevesebb fps-re.

Lassan benéz a gépnek egy újratelepítés, mert már 1 éves lesz.

Szóval képes belassítani 4 TB belső HDD?

Konfigom:

i5-6500 3.2 GHz 4mag 4 szál

Asus H110M-C

G.Skill 16 GB ram 2400 MHz

Gtx 1060 6 gb

Előre is köszi!



2018. ápr. 22. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem
2018. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ThodEE GoD ***** válasza:
Tesómnak tettünk a gépbe egy 3Tbos vinyót és a win betöltés bár SSDről fut sokkal hosszabb lett, nem tudom min gondolkozik ennyit de ha egyszer betöltött akkor más hátrányt nem tapasztaltunk !
2018. ápr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hypno ***** válasza:
100%

#2

A vírusirtónak telik több időbe, mire induláskor átbogarássza a nagyobb vinyót.

2018. ápr. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Rendesen beállítva gyorsítania kellene a gépet.

Lassítania egyáltalán nemkéne.

2018. ápr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan vírusirtód van fent a gépen, ami betöltéskor végignézi a HDD-t, akkor simán lassabb lehet a betöltés.


Emellé rájön az aktív védelem (pl malware bytes prémium verzió), az is lassíthatja.

2018. ápr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Most már értem.

Egyébként pár másodperccel lassabb lett a betöltés a 3TB-os vinyóval mint nélküle. Eset Smart Security-t használok, de alapból fenn a sima Windows Defender.

Indulás után minden ugyanolyan jó.

Viszont játékoknál erős fps droppot észlelek.

Egyes játékok eddig simán mentek 70-80 fps-sel., most meg 40 és 50 között vannak.

Szerintem azért mert újra kéne rakni a windowst mert 1 éves lesz és azt mondták hogy évente kéne újrarakni mert annyi idő alatt lassul be. Szerintetek ?

2018. ápr. 26. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!