Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya csere, miért...

Videokártya csere, miért csökkent a teljesítmény?

Figyelt kérdés

Egy ilyen konfigom volt:

Asus p5k alaplap

4gb ddr2 Ram

Intel Core 2 Quad Q9550, 2833 MHz Cpu

FSP HYPER S 700 táp

Asus R9 270x 2gb videokártya


Ezzel a konfiggal szinte az összes játékot tudtam a maximális grafikai beállításon játszani (néha egy-két kompromusszumot kellett kötnöm de nem számottevő)

A videokártyám elromlott helyette vettem egy GIGABYTE GeForce GTX 1050 OC Low Profile 2GB karit,ami elméletben egy 20-25 %-al még többet is tud az előző kártyámnál mégis utána a teljesítmény drasztikusan lecsökkent.A world of tanks 1.0 szinte teljesen alap beállításokkal játszható csak előtte ment fullban Asassins creed Black Flag szintén csak szinte teljesen alap beállításokkal produkál játszható fpst-t . Mitől lehet ez?Lehet hogy ez az újabb kari már valahogy nem díjazza az egyébként elavult konfigomat?Vagy hibáslenne a kártya?


Akinek van ötlete kérem segítsen,előre is köszönöm!



2018. ápr. 24. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Driverek? Töröld az AMD driverét, majd rakd fel az nVidiát.
2018. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A legújabb nvidia driver van fenn az Ati-s törölve.
2018. ápr. 24. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:

DDU-val gyalulj le minden VGA drivert, még a most használtat is. Ezután futtass egy Lemezkarbantartót, és egy CCleaner-t. Utóbbiban a registry pucolás is benne van. Eztán töltsd le a legfrissebb driver-t az Nvidia weboldaláról, és telepítsd fel.


Ha ez nem oldja meg, akkor még egy teljes rendszer újratelepítést is megpróbálhatsz (a játékokat se hagyd fenn). Ha ez sem segít, akkor 90%, hogy nem szoftveres a gond.


Amúgy elég nyegle 1050-et választottál, szóval a hőfokra sem árt ha ránézel, biztos ami biztos.

2018. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Friss win 10 van fenn a legújabb driverrel a kártya játék alatt sem ment 50 fok fölé
2018. ápr. 24. 23:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Közben privát üzenetben felhomályosítottak hogy a régi kártyám majdnem 2x jobb volt mint az új 1050 gtx-em Ami számomra döbbenet hiszen a régi karimat 4 éve vettem 50 ezerért az 1050 pedig most egy 50 körüli kártya (igaz én 25-ért vettem használtan) De valahogy akkor sem értem ezt az óriási teljesítmény különbséget hiszen egy ismerősömnél az említett játékok sokkal jobban futnak egy hasonló 2gb-os 1050 - essel.
2018. ápr. 24. 23:11
 6/9 xKakashix ***** válasza:
2018. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy volt jobb, ki mondott ekkora marhaságot...

CPU limited van, csak itt már nagyon érződik, hatalmas szakadék tátong a vga és a cpu között. Az pedig hiba volt, hogy 2gb-s vga-s vettél 2018-ban játékra, szűk keresztmetszet, akárcsak a 270x-nél.

2018. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
R9 270X szinte ugyanazt tudja, mint a GTX 1050, ráadásul durva CPU limeted van. A 1050 annyiból jobb, hogy újabb, kevesebbet fogyaszt és driveres támogatottsága sokkal jobb.
2018. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt azért elég szembetűnő a különbség,meg mint írtam az r9-essel szinte mindent tudtam maxon játszani.Holnap ki lesz próbálva az 1050-es egy jobb konfigon aztán majd meglátjuk ott mit tud.

Mindenkinek köszönöm a segítséget

2018. ápr. 25. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!