Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A pár napos gépemben halkan...

A pár napos gépemben halkan sípol a táp. Ez normális?

Figyelt kérdés
2 napos a gép, használva még nem is volt, csak bekapcsolva párszor, hogy megnézzem működik-e (nincs benne még videokártya sem és monitor sincs még, szóval nem nagyon tudnám használni amúgy sem). Amikor bedugom a tápkábelt a konnektorba, nagyon halk sípoló hangot ad ki a táp. Most nem merem bekapcsolni a gépet, mert félek, hogy hibás a táp és valami baja lenne ettől. A konfigot én állítottam össze, viszont a tápot a szervizre bíztam, gondolván ők biztos jobban értenek hozzá. Egy 600 wattos Chieftec tápot tettek bele. Normális a halk sípoló hang, vagy hibás a táp és inkább cseréltessem le? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2018. ápr. 29. 20:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Pontosabban egy Chieftec iArena 600W
2018. ápr. 29. 20:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen....Talán az egyik legfontosabb alkatrészt bíztad a mekkmesterekre.

Ettől függetlenül még lehet,hogy jól működik csak sípol.

A sípolás a nem túl minőségi alkatrészek miatt van. Valamelyik tekercs szokta kiadni. Nem igazán cserélik gariba ez miatt.

2018. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most, hogy így utólag megnéztem a véleményeket, nem igazán ajánlották a Chieftec iArena tápokat. Valahol azt is írták, minden kisült tőle a gépben :/ Mekkora esély lehet erre? A gépet majd elég gépigényes játékokra használnám, nem akarom, hogy tönkremenjen tőlük a táp és az egész gép :(
2018. ápr. 29. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem jobban jársz ha előre gondolkozva szépen kicseréled azt a trágyát egy minőségibbre.
2018. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én egyszer vettem 15alatt tápot az is 500w-os volt, de 1 év és feladta..-szo szerint megsult, most chieftec evo 600 ast hasznalok, és nekem tokeletes, és szeretem, igazabol par ezer ft-kulombseg van a 2 kozt
2018. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
Az Iarena egy szégyenfolt, de az egész Chieftec mostanában alig képes jó cuccot előállítani. CM Masterwatt lite, Bequiet! System power vagy ilyesmi kellett volna neked inkább. Az szervizesek szakértelméről meg ennyit: rád sózták a sokwattos szemetet.
2018. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"a tápot a szervizre bíztam"


Na, ez öreg hiba volt, ezek általában meglehetősen balfasok hozzá, meg ha valami kisebb szerviz, ott nem is nagyon van normális választék. Ajánlatos cserélni, nem is a sípoló hang, hanem mert teszt nem található róla, panaszok viszont annál inkább. Ajánlani akkor tudok megfelelőt, ha írsz processzor, videokártya típust, és hogy OC-t szándozol-e.

2018. ápr. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a gép árának a nagy része az évek alatt összegyűlt pénzemből van, a maradék pedig a szüleim pénzéből. Ők pedig azt mondják semmi baja nem lesz, normális hogy sípol, nem érdemes drága tápot venni, max annyi baja lehet, hogy zörög majd a ventilátora, a szervizben jól tudják melyik a jó stb... És a hallásuk sem a legjobb, csak én meg a bátyám hallom a sípolást, ezért nem is hisznek nekem. De az meg nem érdekli őket, hogy ha elromlik és kisül tőle a gépben minden, akkor újra lehet megvenni az egészet. Ebben a helyzetben mit tudnék csinálni? :/
2018. ápr. 30. 22:06
 9/9 MGéza ***** válasza:
100%
Vidd vissza és írd le a hibajelenséget. Ha korrektek akkor cserélik, bár ez elvileg nem garanciális hiba, de ezt azért ne említsd nekik...
2018. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!