Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alvással összefüggő számítógép...

Alvással összefüggő számítógépes parancsok léteznek?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, mint az okoskarkötők amik tudják mérni a pulzust illetve éjszaka az alvás különféle fázisait.


Na most ezeket az alvási fázisokat alapul véve, van olyan alkalmazás amelyik különféle utasítást tud kiadni?

Példa.


Lefekszel aludni, és szeretnéd, ha a mosógép az alvásod utolsó 1-2 órájában indulna el, hogy amikor centrifugál akkor ébredj és rögtön tudsz teregetni, hogy estig megszáradjon. A mosógép indítását egy wifis konnektorral meg lehet oldani, de nincs az alvással összekötve, amit egy okoskarkötő viszont meg tudna oldani.


Létezik ilyen fejlesztés?


Tudom kissé autistán hangzik, de ezer és egy dolog összekapcsolható az alvással, tv kikapcs, villanyleolt, stb. stb.



2018. máj. 1. 05:27
 1/8 anonim ***** válasza:

"alvásod utolsó 1-2"

És honnan tudja mikor van az?

2018. máj. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"okoskarkötők amik tudják mérni a pulzust illetve éjszaka az alvás különféle fázisait."


Miután ez már egy elég régóta létező dolog, ezért nem értem a kérdésedet. Évek óta létezik ilyen amit pár ezer forintért meg lehet venni, lásd xiaomi miband 2 és a Mifit alkalmazása.


"sleep track"


[link]



[link]

2018. máj. 2. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Jómagam is használok ilyen eszközt

[link]

Itt van az utolsó 4 éjszakám eredménye.

Állapítsd már meg légyszi, hogy mikor fogok felkelni ezekből az adatokból

1, 3 kép: 5óra után nincs mélyalvás

2, 4 kép: ébredés előtt pár perccel még volt mélyalvásom.

2018. máj. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kérdést nagyon próbálod eltéríteni, csak nem értem miért.

Ráadásul ha tudod, hogyan működnek, akkor nyilván tudod hogy mondjuk 5 óra alvás után már tekintheti a gép úgy, hogy, akkor jön az utolsó 1-2ó szakasz, ilyenkor pl. indíthatná a mosógépet.

Lehetne a vill. fel-lekapcsolást, redőnyleengedés, meg ezer és egy dolog kapcsolását említeni, hogy amikor elalszik az ember mi történjen.


Kérlek ne kontrázz rá, ha nem tudod a választ, akkor miért offolsz... (Költői kérdés, nem várok választ.)

2018. máj. 2. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Programozó vagyok, és foglalkozok lakásautomatizációval.

Pont, hogy én tudom miről beszélek, foglalkoztam ezzel is


Egyébként ha 5 óra alvás után felkeltene hajnalban a mosógép ott dobnám ki a negyedikről az utcára

2018. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, akkor indul el a program, és kb 2-2,5 óra múlva centrifugál. Tehát abban az időkeretben amikor már vagy felkeltem vagy ébrednék amúgy is, de a mosógép az csak egy extrém eset, vannak ennél értelmesebb dolgok amit az alvás/ébredés/ébrenlét állapotokhoz lehet hozzárendelni.
2018. máj. 3. 02:08
 7/8 anonim ***** válasza:

2-2,5 óra

Mi? Nekem 40 perc egy mosás, 70 ha piszkos a ruha.

Én 8-9 órákat alszok, ha hét óra után felkeltene reggel 5kor is kidobnám az ablakon.


Egyébként hajrá, mond milyen ötleteid vannak még mosógépen kívül.

Én anno automatizáltam a fél házat, majd rájöttem, hogy baromság az egész és csak egy lámpát hagytam meg amit tudok telefonról vezérelni

2018. máj. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Előmosást is csinálj és akkor már lesz ennyi, de tök mindegy ki mennyire állítja, és egy órát maradhat a ruha a gépben, a lényeg, hogy rögtön reggel ki legyen teregetve.


Ébredéshez lehet reggeli rádiót, tv-t, számítógépet bekapcsolni, kávéfőzőt, automata redőnyt, télen fűtést állítani. A 7.6mrd ember igényét én nem fogom tudni hirtelen kigondolni, ki mi mindenre tudja használni.

2018. máj. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!