Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek a Ryzen...

Mi a véleményetek a Ryzen illetve a Skylake, Kaby Lake procikról? Ki milyen platformra fejleszt?

Figyelt kérdés
processzorok,ryzen,intel

2018. máj. 6. 19:19
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Skylake-ot szeretem.
2018. máj. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Skylake-em van, és ez győzött meg arról, hogy soha a büdös életbe ne vegyek többé Intel terméket.


Ennek okai: 100-as és 200-as chipsetek vs. Coffee Lake, a minősíthetetlen takony az IHS alatt, Spectre, illetve Meltdown botrány, és annak "kezelése", a csodálatos LGA foglalat, amibe szívem szerint teli erővel nyomnám bele a tervező fejét 1151-szer... Ezeket a dolgokat elnéztem volna egy i3-6100 esetén, csak épp nekem i7-6700K-m van, Z170-es lappal, ami az átlagfelhasználóknak szánt processzorok csúcsa volt akkoriban (A HEDT már más kategória).


A Ryzen sem piskóta néhány esetben (memóriakompatibilitás, tuninglehetőségek korlátozottak), de azokat legalább nem kell pengével vagdosnom csak azért, mert a gyártó nem képes legalább minőségi kencét használni, ha már forrasztani elfelejtettek. Ráadásul ha betartják amit ígértek, akkor a jövőben megjelenő processzorok is kompatibilisek lesznek a mostani alaplapokkal, egészen 2019-ig bezárólag.

2018. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinte bár kemény válaszokat:DDD
2018. máj. 6. 19:59
 4/21 anonim ***** válasza:

Az intel jelenleg nálam is leszerepelt (kaby lake-em van)

Ryzen-nél sokkal kevesebb kompromisszum van szerintem jelenleg.

2018. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok Intel-párti holott van régebbi intel gépem:i5-4460-as illetve a jelenlegi Ryzen3 1300X.volt egy G4400-as konfigom is de sejtettem hogy egyszer akadozni fog ez az úgynevezett sikerszéria.Elégedett vagyok egyébként mint a Ryzen3 1300X-el mint az I5-4460-al,számomra bőven megfelelnek.
2018. máj. 6. 20:22
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem most Ryzen 5 1600-am van. Teljesen megvagyok vele elégedve. Játszok szinte 5 órákat 50 foknál tovább nem megy fel. Ez a "AMD fűti a szobát" egy jó nagy baromság :) Teljesen jól futnak a játékok, kicsomagolások, memóriaolvasás is tökéletes. Tudnám még sorolni.. Tesztek alapján Ryzen 5 1600 simán oda veri az i5 7600-at.. Renderelés az nagyon gyors :D Van kb 5 perces videód tele téve effectel le rendereli 6 perc alatt :D
2018. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Ez a "AMD fűti a szobát" egy jó nagy baromság :)"

FX-ek fűtötték, Ryzen-ek nem :D

De azért egy FX sem ért fel egy kandallóval, sokal nagyon eltúlozták.


Most szerintem mindenféleképpen a Ryzen a jobb.

Intel 9. gen még talán 1151v2, de a 10. már 100% hogy nem.

2018. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igazad van hogy FX-sosem fűtötte a szobát.Annó összedobtam a 4460-as i5-öt a haver fx-6300-ával és alulmaradt értelemszerűen az FX-6300-as de az F-6300 kb.18-23.000 forint a boltban az i5-4460 meg lazán 50-55.000 forint között mozog més most is.Ez is hozzátartozik az igazsághoz.Illetve a sok-sok mese hogy kétszer olyan erős az intel egy magra mint az amd.

i5-4460 1 magra 40 százalékkal csapott oda az fx-6300-nak és multiban is erősebb de a dupla akkora erő az közönséges marketing szöveg és rengeteg ember el is hitte

Mindazonáltal az újjabb játékok közül is akad még most is olyan ami medium-low-on elfut viszonylag szépen az fx-6300-on.nyilván nem egyenrangú a Swift az Imprezával:D

2018. máj. 6. 21:06
 9/21 anonim ***** válasza:

Én Ryzen-re építettem, mert az időtállóság volt fontos.

Nem bántam meg, a CPU egy jó ideig elég lesz így csak VGA csere van tervben mert az már megvételkor sem volt elég mindenre.

Ha pedig kevés lenne az 1600 2020-ig jönnek ehhez a Socket-hez CPU-k, illetve ott van az OC lehetőség is amihez elég egy középkategóriás hűtés és még delidelni sem kell.

Ha most venném akkor is ezt választanám, igazából rengeteg minden szól jelenleg az AM4 mellett.

A többi válaszoló elég jól kifejtette.

2018. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A Ryzen-el valóban szépet alkotott az AMD de vannak azért kisebb- nagyobb hibái neki is.

A mostani gépem előtt volt egy Athlon-om azt hiszem Athlon II X2 270, ami nyílván nyenge volt de úgy is volt ára, és cseréltem egy G4560-ra.

Ezzel a Pentiummal az Intel nagyot alakított akárhogy is nézzük.

Teljesen meg voltam vele elégedve, úgy mint most a I7 7700-al is meg volt 6700 is.

Mindkettő szerintem jó, nekem nincs bajom az Intel-el, még nem csalódtam benne, míg AMD-ben már igen.

2018. máj. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!