Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hosszabb kábel, rosszabb minőség?

Hosszabb kábel, rosszabb minőség?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a számítógépet szeretném legalább 5-6 méterre arrébb rakni a perifériáktól, vagy akár egy másik szobába is, mert hangos és idegesítő.


Ehhez kb 10-15 méteres usb kábelek, illetve egy dvi szükséges. Nem lesz rosszabb, lassabb, illetve lassabban reagáló a rendszer játékoknál, és úgy egyáltalán?



2018. máj. 10. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem cserélsz inkább hűtést ha hangos.
2018. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha hangos akkor inkább az a megoldás hogy olyan házat, olyan hűtőket veszel, ami kifejezetten a halkra terveznek. Léteznek ilyenek, és alig drágábbak.


Szerintem rosszabb nem, de lassabb igen. FPS játékokat biztos nem játszanék vele :D

De pl egy filmet simán lehet nézni rajta, de még a facebooknál sem érne szinte semmi hátrány.

2018. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az USB eszközök valószínűleg egyáltalán nem fognak működni, csak aktív hosszabbítóval.
2018. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jobban jársz egy nagytakarítás és pasztacsere féle megoldáscsomaggal. Meg esetleg jobb hűtőkkel.


Ilyen távolság esetén már jócskán megnő a késleltetés, ami játékok esetén garantált, hogy zavaró lesz. Ha ilyesmi nincs tervben, még akkor is inkább az előbbi megoldás volna az ideális.

2018. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt hittem pár kábellel megúszom.

2018. máj. 10. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 akkor nézd meg a kábelárakat, szerintem az drágább is :D
2018. máj. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ahogy előttem is írták, nem olyan olcsóak ezek a kábelek, plusz a gép élettartamát is növeled takarítással meg jó hűtéssel.
2018. máj. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az USB kábel kb 5 méterig jó, de HDMInél is csak a nagyon komolyan szigeteltek viszik át a jelet 10-15 méteresen.

Nekem pl van 15 méteres HDMI kábelem, videokártya-TV nem megy vele, de pl set-top box-TV megy, Wii U-TV megy, de ha csak 2 méteres HDMI kábelt használok akkor tv-videokártya is megy.


A legtöbb esetben aktív jelerősítőket kell beledobálni, annak meg adarbja 2-3000Ft, + a kábel, rákölthetsz 20-30 ezret, annyiból már kijön egy csomag minőségi paszta meg 4 új csúcs minőségű ventilátor is.

2018. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!